Перша у Києві лавка на сонячній батареї / фото УНІАН

Як повідомляє кореспондент УНІАН, лавка встановлена на центральній вулиці столиці Хрещатику, навпроти входу у однойменну станцію метрополітену.

Лавка встановлена на Хрещатику навпроти метро / фото УНІАН

За допомогою вбудованої сонячної панелі від лавки можна буде зарядити телефон та іншу техніку. Для цих цілей в лавку вбудовані декілька USB-портів.

Встановлена лавка є першою в своєму роді для Києва, і якщо ідея приживеться – буде не останньою.

Від лавки можна буде підзарядити телефон чи інші пристрої / фото УНІАН

Зазначимо, про ідею встановити подібні лавки у столиці розповів у вересні минулого року директор КП "Київський центр розвитку міського середовища" Денис Пивнев.

Тоді він розповідав, що лавки виготовлятимуться з металу та дубу, будуть розроблені в лаконічному та стильному дизайні, та матимуть по 4 USB-порти.

"Лавки будуть доступні в рамках програми "Іменні інвестиції", тому Ви можете подарувати її місту або встановити біля свого офісу і отримати іменну табличку з Вашими даними. Ідея – заморська, ініціатива – наша, дизайн – 2В Group, начинка – вітчизняна! Попередня вартість такої лавки та її встановлення + іменна табличка – 15 тис. грн", - зазначав Пивнев.

Вартість однієї такої лавки раніше оцінювалася приблизно в 15 тис. грн / фото УНІАН

Сонячна панель - тип збірних панелей для поглинання енергії сонячних променів та її перетворення у електричну чи теплову. Зазвичай до складу фотовольтичної системи входять панель або група панелей, сонячний перетворювач, а також деколи акумулятор і сонячний трекер. Вартість сонячної енергії, разом з вартістю акумуляторів стрімко знижується, що сприяє широкому застосуванню таких комплексів у промисловості та індивідуальними споживачами.

Як раніше повідомляв УНІАН, ізраїльська армія планує перейти на сонячну енергію. 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram