Один із урятованих від голодної смерті левів / фото Радіо свобода

Міністерство юстиції безоплатно передало конфіскованих за рішенням суду трьох левів та шістьох ведмедів природним паркам та благодійним фондам.

Про це йдеться в повідомленні Мін'юсту.

Зокрема, за рішенням комісії у Василівському районному відділі Державної виконавчої служби тварини передаються:

  • гімалайський ведмідь Мальвіна – благодійній організації «Міжнародний Благодійний фонд «Збережи дикість»;
  • бурі ведмеді Балу та Тимоша – Національному природному парку «Синевир»;
  • леви Річчі, Вітольд і Багіра – благодійному фонду «Нейтон»;
  • бурі ведмеді Потап, Ганна та Маша – ТОВ «Ведмежий притулок Домажир» (реабілітаційний центр, що розташований у природному заповіднику «Розточчя» – УНІАН).

«Безоплатна передача новим власникам конфіскованих тварин – це спільний результат команди Міністерства юстиції та громадських активістів. Старий порядок, згідно з яким конфісковані тварини за рішенням суду продавалися на відкритому аукціоні, викликав суперечливі почуття» , - нагадав заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Андрій Гайченко і додав, що відтепер продаж тварин на аукціоні OpenMarket - СЕТАМ заборонено.

Читайте такожЖарт став дійсністю: Мін'юст почав продавати породистих собак за борги їхніх власників

Як повідомляв УНІАН, наприкінці червня Кабінет міністрів схвалив постанову Мін’юсту про внесення змін до Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби.

Зокрема, порядок доповнюється положеннями, які урегульовують реалізацію тварин, що були конфісковані у господарів за рішеннями судів.

Відтепер коти, собаки та інші домашні тварини будуть безоплатно передаватися у притулки для тварин або в інші установи для утримання тварин.

Також не будуть виставлятися на продаж дикі тварини. Їх безоплатно передаватимуть у притулки для тварин, зоопарки або інші установи для утримання тварин.

Не реалізовані сільськогосподарські тварини безоплатно передаються фізичним або юридичним особам відповідно до встановленого законом порядку.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram