Пожежа в парку "Тузлівські лимани": вогонь знищив транзитний будинок журавлів і молодий ліс

16:02, 12 жовтня 2017
Природні ресурси
4540 0

Недавній підпал стерні на вкраденому полі, знищив природний транзитний будинок журавлів у степу і молодий ліс, що росте поруч, заявив директор парку.

tuzlim.org.ua

Національний природний парк «Тузлівські лимани» завжди привертала багато птахів для відпочинку та годування під час прольоту і на гніздування. Серед них найбільш рідкісними птахами степу є сірі журавлі і стрепети.

Проте навесні цього року «Тузлівські лимани» незаконно і варварськи розорали близько 80% степових ділянок, а звернення до національної поліції та прокуратури, поки не знаходять жодної підтримки. Про це розповів на своїй сторінці у Facebook керівник національного природного парку "Тузлівські лимани" Іван Русев.

"На східному березі лиману Хаджидер, колись незайманого степу і його незаконно вже кілька років відкриває депутат Татрбунарської районної ради, член комісії з питань екології, Тараненко Ю. В. Про це знає поліція, про це знає прокуратура, про це знає структура з боротьби з економічними злочинами, куди ми не раз зверталися. За нашим зверненням відкрито кримінальне провадження, але вже більше року, реакція правоохоронців нульова", - розповів він.

Але, навіть, незважаючи на сильний антропогенний прес і кардинальну зміну ландшафту, журавлі все одно історично сідають у цій місцевості під час прольоту і по праву вважають цю прекрасну землю своєю.

Ось і в цю осінь вони, перед міграційним форсуванням Чорного моря на південь, відпочивають на захопленому депутатом полі, а також на диких острівних ділянках нацпарку вже майже 3 тижні.

Читайте такожТериторію нацпарку "Синевир" розширили майже на 400 гектарів

Однак, недавній підпал стерні на вкраденому полі, знищив природний транзитний будинок журавлів у степу і молодий ліс, що росте поруч.

Пожежники на виклик виїхали оперативно, проте пожежа змусила журавлів покинути територію і завдала значної шкоди біологічному різноманіттю нацпарку. Тепер журавлям доведеться шукати інші місця відпочинку та годівлі перед тим, як вони приймуть рішення летіти через Чорне море, зазначив Русев.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter