На Землі гряде масштабне вимирання тварин: вчені розповіли, хто зникне першим

11:26, 05 квітня 2018
Порятунок видів
5915 0
REUTERS

І це буде лише початком наступного масового вимирання біологічних видів. Уже до кінця поточного сторіччя багато тварин, яких сучасні діти годували в зоопарках, стануть історією.

Читайте такожУ Шотландії знайшли сліди найбільшого тварини в історії Землі (фото, відео)

Масштабне вимирання біологічних видів - катастрофічна подія, яка розтягнеться на століття і призведе до буквального спорожніння багатьох регіонів планети.

Такий основний висновок звіту, опублікованого в березні поточного року Міжурядової платформою з біорізноманіття в ООН.

Планета Земля знаходиться на межі шостого масового вимирання життя. Почнеться воно приблизно в 2100 році і безпосередньо пов'язане з кількістю вуглекислого газу, який потрапляє в атмосферу в результаті діяльності людини.

Вже до 2050 року ми відчуємо близьку катастрофу в повній мірі, констатують фахівці Міжурядової платформи з біорізноманіття при ООН. У своєму недавньому звіті щодо зникаючих видів вони прогнозують, що в Південно-Східній Азії до 2050 року практично не залишиться рибних ресурсів. Основною причиною цього стануть погана екологія і масовий вилов риби. Також зникне до 90 % коралів, які відіграють найважливішу роль в екосистемі місцевих морів.

Вони не тільки є домом для безлічі морських мікроорганізмів і тварин, але і вважаються аналогом лісів на суходолі, оскільки поглинають вуглекислоту. Також експерти попереджають про те, що вже до середини поточного сторіччя населення Африки зросте з нинішніх 1,2 млрд до 2,5 млрд. Африканці будуть споживати ще більше природних ресурсів та наносити ще більшої шкоди навколишньому середовищу. Зокрема, у звіті зазначено, що деякі вкрай важливі для місцевої фауни озера в Африці пересохнуть. Як наслідок, вчені передбачають, що біорізноманіття Африки скоротиться до 2050 року на 40 %. А до 2100 року в Африці зникне більше 50 % всіх існуючих сьогодні тварин і птахів. Серед тих, хто входить в групу ризику,- слони, носороги і горили.

Так, африканський слон вже сьогодні втратив понад 70 % свого ареалу проживання. За останні 100 років популяція слонів знизилася майже в десять разів.  Деякі види носорогів скоротилися до кількості, яке можна перерахувати по пальцях. Ще в XX столітті ми назавжди втратили кілька видів тигрів, а до 2010 року вчені констатували втрату 95 % популяції тигрів в світі.

Деякі породи тигрів сьогодні існують лише у вигляді кількох представників у зоопарках, повернути їх в дику природу вже неможливо. Список можна продовжувати нескінченно. Кожен п'ятий вид тварин на планеті сьогодні знаходиться під загрозою вимирання, а до кінця сторіччя це буде вже кожен другий вид.

Повну версію статті читайте у свіжому номері журналу "Новое время".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter