этот материал доступен на русском

Дикі коти в Австралії вбивають понад мільйон рептилій щодня - дослідження

11:15, 25 червня 2018
Порятунок видів
3512 0
У середньому кожна здичавіла кішка вбиває 225 рептилій на рік \ фото з відкритих джерел

Дикі коти вбивають в Австралії понад мільйон рептилій щодня, це загрожує існуванню багатьох видів, засвідчує нове дослідження науковців із університету Чарльза Дарвіна.

Читайте такожЗа зниклих котів, які входять до Книги рекордів, призначили нагороду (фото)

Коти знищили цілі популяції деяких тварин в Австралії після того, як були завезені європейськими поселенцями два століття тому, передає радіо Свобода. Зусилля стерилізувати численну популяцію досі не дали результату.

Нові висновки базуються на більш ніж 10 тис. зразків харчування хижаків, зібраних біологами по всій країні. У цілому близько 650 млн ящірок і змій стають жертвами диких і домашніх кішок щороку, визначили автори дослідження.

«У середньому кожна здичавіла кішка вбиває 225 рептилій на рік. Ми знайшли у кішок багато прикладів переїдання ящірками, із рекордом 40 окремих ящірок в одному шлунку кішки», – говорить провідний дослідник Джон Войнарскі з університету Чарльза Дарвіна, додавши, що дикі кішки споживають більше рептилій в Австралії, ніж у США чи Європі.

Дослідження, опубліковане в журналі Wildlife Research, показало, що коти знищили 250 різних видів рептилій, з них 11 видів, що перебувають під загрозою зникнення. Дикі коти в Австралії також вважаються головними винуватцями високих темпів вимирання ссавців в країні.

Уряд Австралії виділив понад 30 млн австралійських доларів ($23 млн) на проекти, спрямовані на зменшення впливу диких кішок. Австралійська організація з охорони дикої природи минулого місяця закінчила 44-кілометровий електрифікований паркан, щоб створити в пустелі зону, вільну від котів площею майже 9400 га. Згодом захищена площа буде збільшена до 100 тис. га, і це дозволить повторно розводити рідкісних тварин, які потрапили на межу вимирання через дії хижаків.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter