Вчені назвали найбільш живучих тварин на Землі, які зуміли пережити динозаврів

11:37, 19 березня 2015
Порятунок видів
3941 0

Жуки (Coleoptera) виявилися не тільки найбільшою групою серед живих істот (їх налічується близько 300 тисяч видів), але і найбільш стійкими до природних катаклізмів.

REUTERS

Результати нового дослідження представлені в журналі Proceedings of the Royal Society, передає Lenta.ru.

Ентомологи звичайно приділяли увагу видоутворенню і забували про те, що вимирання не менш важливо для розуміння історії тварин, зазначає видання. З цієї причини палеонтолог Дена Сміт з Музею природної історії при університеті штату Колорадо і її колеги обстежили понад 5500 копалин останків жуків, що представляють всю історію загону і зібраних по всьому світу.

Читайте такожГеофізики спрогнозували новий катаклізм планетарного масштабу

Виявилося, що за сотні мільйонів років вимерло лише 35 родин жуків з 214. Більш того, в найбільшому підряді жуків вимерлих родин взагалі не виявилося - вони пережили навіть мел-палеогенове вимирання (в ході останнього зникли динозаври).

Хоча інші групи комах цілком можуть виявитися настільки ж стійкими до вимирання, серед причин стабільності жуків Сміт називає здатність швидко адаптуватися до різних кліматичних умов, а також гнучкість їх раціону: жуки їдять рослини, водорості та інших тварин.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter