этот материал доступен на русском

На Черкащині зафіксовано новий спалах чуми свиней

16:25, 19 грудня 2018
Агро
294 0
Ілюстрація REUTERS

Фахівці ветеринарної медицини України зареєстрували черговий випадок небезпечного вірусного захворювання тварин – африканської чуми свиней (АЧС) в Смілянському районі Черкаської області, повідомила прес-служба Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів.

Читайте такожВ Україні винайшли штучне сало для вегетаріанців (фото)

Згідно інформації головного управління Держпродспоживслужби, у зазначеному регіоні з 12 по 19 грудня зареєстровано один випадок захворювання африканською чумою свиней. Зокрема, на відстані близько 4 км від с. Сердюковка були виявлені трупи домашніх свиней (власник не встановлений). Діагноз АЧС підтверджений лабораторними дослідженнями.

В осередку захворювання проводяться заходи щодо локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

Як повідомляв УНІАН, згідно з опублікованим у січні 2017 року прогнозом Держпродспоживслужби, якщо існуюча тенденція до поширення АЧС збережеться, Україна до 2020 року втратить понад 1,2 мільйона свиней, або 4 мільярди гривень, а непрямі витрати зростуть на 5-7,5 мільярда гривень.

У 2017 році в Україні було зареєстровано 163 випадки АЧС.

З початку 2018 року, згідно з даними, оприлюдненими Продовольчої і сільськогосподарської організацією ООН (ФАО) в рамках проекту технічної допомоги ФАО "Розвиток потенціалу раннього виявлення та реагування на африканську чуму свиней в Україні", в Україні було зареєстровано 140 спалахів АЧС.

Довідка УНІАН. Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) - контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Для людини вірус АЧС небезпеки не несе. Захворювання передається при прямому контакті хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів'я хворих свиней гине. Вірус знищується виключно шляхом нагрівання до високих температур.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter