этот материал доступен на русском

В Україні дешевшає капуста: як змінилися ціни за рік (інфографіка)

11:49, 06 червня 2019
Агро
324 0
Иллюстрация REUTERS

Ціни на всі популярні види капусти в Україні станом на 5 червня 2019 року помітно знизилися, у порівнянні із аналогічною датою минулого року.

Читайте такожЕксперти розповіли, чого чекати від цін на продукти у червні

Про це повідомляють фахівці порталу “Інфо-Шувар” за результатами власного щоденного моніторингу цін на найбільших гуртових ринках країни.

Винятком стала лише капуста броколі, середня вартість якої була зафіксована на рівні 40 грн/кг(1,31 EUR/кг), тобто, більш, ніж на 20% дорожче у порівнянні із початком червня 2018 року.

За критерієм зниження ціни, безумовним лідером стала пекінська капуста, яка сьогодні коштує майже на 70% дешевше, ніж минулого року. Поточна вартість пекінської капусти на найбільшому гуртовому ринку Західної України ОРСП “Шувар” була зафіксована на середньому рівні 5 грн/кг (0,16 EUR/кг). Незважаючи на те, що пропозиція цього виду капусти останнім часом продовжувала зменшуватися, ціни на неї залишаються суттєво нижчими у порівнянні із минулим роком.

Наступна у рейтингу — рання білоголова капуста, яка за рік стала більш ніж на третину дешевшою і пропонується сьогодні ринку “Шувар” в межах 4-5,5 грн/кг (0,13-0,18 EUR/кг).

фото info.shuvar.com

Нагадаємо, завдяки збільшенню пропозиції від вітчизняних фермерів, у травні цього року рання капуста стала найдешевшим компонентом українського “борщового набору”.

Вартість вітчизняної цвітної капусти за рік також помітно знизилася. Станом на 5 червня 2019 року, діапазон цін на цвітну капусту на ринку України було зафіксовано в межах 18-20 грн/кг (0,59-0,65EUR/кг), тобто більш ніж на 20% дешевше, порівняно із минулим роком.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter