Чай може стати розкішшю через погоду / фото ua.depositphotos.com

Любителям чаю варто готуватися до зростання цін на скромну чашку напою. Спека і повені завдали серйозного удару по сезону збору врожаю в Індії.

Видання The Telegraph пише, що, за даними Чайної ради Індії, ціни на чай зросли внаслідок екстремальних погодних умов. Кілограм коштує 217,53 рупії (приблизно 1,96 долара), що на 20% більше, ніж роком раніше.

У травні виробництво чаю в Індії скоротилося більш ніж на 30% порівняно з попереднім роком і становило 90,9 мільйона кілограм, що є найнижчим показником за більш ніж десятиліття на тлі надмірної спеки і мізерних опадів.

Відео дня

Витрати також зросли, оскільки виробництво постраждало від рішення уряду про заборону 20 пестицидів.

"Екстремальні погодні явища завдають шкоди виробництву чаю. Надмірна спека в травні, а потім тривалі повені в Ассамі знижують обсяги виробництва", - заявив старший чайний плантатор і колишній голова Чайної ради Індії Прабхат Безборуах.

Ціни на каву - останні новини

Зменшення пропозиції кави призвело до зростання цін на ринку цього року. За перші шість місяців поточного року робуста подорожчала приблизно на 40%.

Посуха у В'єтнамі завдала шкоди врожаю і може призвести до дефіциту зерна вже четвертий рік поспіль. Бразилія також планує зібрати нижчий, ніж очікувалося, урожай сорту арабіка.

Вас також можуть зацікавити новини: