Ілюстрація REUTERS

Читайте такожЗ початку сезону кавуни в Україні подорожчали втричі

Про це повідомляє EastFruit.

"Наразі ціни на українському ринку малини коливаються в межах 45-70 гривень/кілограм, що в середньому на 20% вище, ніж в аналогічний період минулого року. Для порівняння в першій половині серпня 2019 року оптові ціни на цю ягоду стартували від 35 гривень/кілограм", - йдеться у повідомленні.

Аналітики EastFruit зазначають, що причин збільшення цін на малину кілька. По-перше, в результаті холодної весни сезон місцевої малини в Україні почався із затримкою. До того ж несприятливі погодні умови позначилися на якості ягід - відповідно, виробникам, які можуть запропонувати продукцію вищої якості, вдається утримувати ціни на малину на досить високому рівні.

"Ще однією причиною високих цін на малину є збільшення попиту на цю ягоду з боку заморозчіков, які останніми роками значно збільшили свої потужності. До того ж, в результаті невдалих сезонів 2017 і 2018 років, багато фермерів зовсім відмовилися від вирощування малини. Отже, підтримку цінам останні 2 сезони надає не лише збільшення попиту на малину, але і зменшення пропозиції", - підкреслює видання.

Як повідомляв УНІАН, раніше повідомлялося, що в Україні дрібні виробники сильно знижують ціну на лохину. Так, сьогодні середня оптова ціна за ягоду становить від 130 до 150 гривень за кілограм.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram