этот материал доступен на русском

Кабмін вирішив підтримати ферми і пасіки - витратять мільярд гривень

13:47, 21 травня 2020
Агро
403 0
Ілюстрація REUTERS

Кабінет міністрів затвердив напрями та механізми надання державної підтримки розвитку тваринництва і переробки сільськогосподарської продукції в обсязі 1 млрд грн.

Читайте такожКабмін розширив компенсацію кредитів на всіх аграріїв

Рішення було прийнято на засіданні уряду в середу, передає прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Серед іншого пропонується виділити 110 млн грн на підтримку бджільництва в разі наявності 520 тисяч бджолосімей.

Ще 250 млн грн виділяється на часткове відшкодування вартості племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів. Це дозволить відшкодувати вартість 6400 голів нетелів, 4800 голів свинок, 450 голів овець, 200 000 доз репродуктивного матеріалу, 2500 бджолопакетів, 20000 бджоломаток і 50 ембріонів.

Ще 267 млн грн спрямують на часткове відшкодування вартості будівництва тваринницьких об'єктів. Це дозволить відшкодувати вартість 25 тваринницьких ферм і комплексів, введених в дію в грудні минулого року та у поточному році.

На погашення бюджетної кредиторської заборгованості представникам галузі тваринництва пропонується спрямувати 102,6 млн грн.

На компенсацію вартості об'єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів, пропонується спрямувати 106 млн грн. Це дозволить відшкодувати вартість тваринницьких об'єктів, будівництво та реконструкція яких розпочата і здійснюється за рахунок залучених кредитних ресурсів у 2018-2019 роках.

На часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції підприємств зі зберігання і переробки зерна направлять 266,9 млн грн. Мова йде про 30 об'єктів.

Як повідомляв УНІАН, уряд повністю зберіг суму державної підтримки аграріїв на 2020 рік після внесення змін до бюджету, необхідних для боротьби з поширенням коронавірусу в Україні. Зокрема, в бюджеті закладено витрати у сумі 4 млрд грн за ключовими напрямами: тваринництво, фермерство, садівництво, компенсація вартості сільськогосподарської техніки та компенсація відсотків за кредитами.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter