этот материал доступен на русском

Рада ухвалила закон про сільськогосподарську кооперацію

18:00, 21 липня 2020
Агро
316 0
Ілюстрація REUTERS

Верховна Рада України ухвалила закон про сільськогосподарську кооперацію, який регулює правовідносини щодо створення, діяльності та припинення сільськогосподарських кооперативів в країні.

Як передає кореспондент УНІАН, за ухвалення законопроекту №0856 у другому читанні і в цілому проголосували 238 народних депутатів при необхідному мінімумі у 226 голосів.

Читайте такожРада підтримала законопроект про сільськогосподарську кооперацію

Що зміниться

"Законопроектом пропонується відмовитися від жорсткого поділу сільськогосподарських кооперативів за типами на виробничі та обслуговуючі, надаючи членам (засновникам) сільськогосподарського кооперативу самостійно обирати види діяльності: виробничий, обслуговуючий, переробний або багатофункціональний, а також форму діяльності - з метою або без мети отримання прибутку. Відповідно пропонується перехід до єдиної організаційно-правовій формі - сільськогосподарський кооператив", - сказано в пояснювальній записці до законопроекту.

Крім того, законопроект передбачає створення у кооперативах, створених без мети отримання прибутку, основного фонду, який формується за рахунок внесків членів кооперативу з можливістю повернення цих внесків.

Також сельхозкооперативам буде надаватися компенсація до 90% суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (ЄСВ)

У записці зазначається, що сільськогосподарські кооперативи є однією з найбільш поширених та ефективних форм об'єднання сільгосптоваровиробників, частка яких на аграрному ринку Євросоюзу становить 40-50%, а в окремих державах і секторах доходить до 70%. В Україні ж кількість сільськогосподарських кооперативів залишається мізерним.

Як розвивалися події

Проект закону України про сільськогосподарську кооперацію №0856 був зареєстрований у парламенті у червні 2018 року, його розгляд неодноразово переносилося.

Депутати прийняли законопроект у першому читанні у червні 2019 року. За прийняття законопроекту (№6527) за основу проголосували 233 народних депутата при необхідному мінімумі у 226 голосів.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter