Скандального Вовка хочуть залишити "за бортом" НКРЕКП через "брак досвіду"

12:49, 13 квітня 2018
Енергетика
602 0
Конкурсна комісія з відбору нових членів НКРЭКУ відхилила кандидатуру Вовка / фото УНІАН

Конкурсна комісія з відбору нових членів Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, відхилила кандидатуру нинішнього голови регулятора Дмитра Вовка, оскільки у нього недостатньо досвіду роботи у сфері енергетики.

Читайте такожУ Нацкомісії з тарифів запевнили, що електроенергія для населення найближчим часом не подорожчає

Як передає кореспондент УНІАН, відповідне рішення було прийнято на засіданні Конкурсної комісії.

Згідно з озвученою інформацією, стаж роботи Вовка у сфері енергетики становить 2 роки і 8 місяців (на посаді голови НКРЕКП). Для того щоб відповідати нормам закону, йому не вистачає 2 років і 2 місяців стажу.

За інформацією секретаря комісії Світлани Голікової, після сьогоднішнього рішення у кандидата є два дні, щоб оскаржити рішення Конкурсної комісії і надати інформацію про стаж, якого бракує.

"Дмитро Вовк пропрацював 3 роки і 3 місяці у ТОВ "Інвест Капітал", де він займався проектами у сферах добувної та вугільної промисловості", - повідомила Голікова.

При цьому голова Конкурсної комісії Василь Котко зазначив, що невідомо скільки часу Вовк займався проектами у вугільній галузі.

Як повідомляв УНІАН, раніше народний депутат України від партії "Самопоміч" Лев Підлісецький повідомив, що Вовк подав свою кандидатуру на участь у конкурсі з відбору нових членів регулятора, незважаючи на те, що закон про НКРЕКП не допускає до участі в конкурсі кандидатів, які мають досвід в енергетиці менш як 5 років.

Згідно з планом ротації членів НКРЕКП, термін повноважень Вовка закінчується в травні цього року.

Дмитра Вовка (1989 року народження) було призначено на посаду тимчасово виконуючого обов’язки голови НКРЕКП наприкінці грудня 2014 року. З червня 2015 року вступив у повноваження голови регулятора. До призначення на цю посаду у нього не було досвіду роботи у сфері енергетики. У 2009-2013 роках він працював в інвесткомпанії ICU, яка консультувала угоди бізнесу президента Петра Порошенка. З березня 2013 року до грудня 2014 року Вовк працював у Москві - в корпорації Roshen, яка також належить президенту.

Комісія під керівництвом Вовка реалізувала план підвищення тарифів на електроенергію для населення і при цьому також підвищувала тарифи для промисловості, що не дало можливості побороти перехресне субсидування на ринку електроенергії.

За час керівництва Вовка НКРЕКП намагалася запровадити абонплату за газ, а також прийняла рішення про запровадження стимулюючого тарифоутворення для обленерго, яке встановлює норми прибутковості на старі і нові активи в розмірі 12,5%. Ставку на старі активи було розкритиковано низкою експертів. Експерт у галузі енергетики, колишній член НКРЕКП Андрій Герус вважає, що нові тарифи дадуть змогу власникам обленерго додатково отримувати близько 30 млрд грн на рік.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter