этот материал доступен на русском

Лукашенко хоче постачати нафту до Білорусі через країни Балтії

18:42, 10 січня 2019
Енергетика
900 0
Лукашенко доручив організувати постачання нафти через країни Балтії / фото president.gov.by

Читайте такожЛукашенко прокоментував розмови про об'єднання Білорусі з Росією

Лукашенко нагадав, що цього року планується закінчити модернізацію двох білоруських нафтопереробних заводів, після чого Білорусь зможе купувати нафту для подальшої переробки не тільки в Росії, передає БЕЛТА.

"Я вже давно ставив завдання, і нам треба його вирішити: відкрити альтернативне постачання нафти через балтійські порти. Якщо литовці не згодні - з латишами домовитися і закуповувати цю нафту. Переробляти на Новополоцькому нафтопереробному заводі і забезпечувати балтійські республіки", - сказав Лукашенко.

За його словами, для країн Балтії це буде дешевше, ніж зараз, коли вони купують нафтопродукти за світовими цінами. "Можна домовитися так, що це буде наша спільна нафта, яку ми переробимо на модернізованому Новополоцькому нафтопереробному заводі. Тим більше у нас навіть є деякі можливості в цьому плані", - зауважив президент.

Також Лукашенко закликав не гіперболізувати проблеми, пов'язані з втратами білоруського бюджету через податковий маневр у Росії.

Нагадаємо, 5 грудня Олександр Лукашенко провів зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним у Москві для вирішення спірних питань. Предметом суперечки двох країн стали підвищення податку на видобуток корисних копалин, вартість російської нафти для Білорусі, а також тарифи на російський газ.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter