этот материал доступен на русском

Україні рекомендують відкласти впровадження нового ринку електроенергії

10:23, 27 травня 2019
Енергетика
309 0
Ілюстрація REUTERS

Представництва Європейського Союзу та Європейського інвестиційного банку в Україні рекомендують відкласти впровадження нового ринку електричної енергії в нашій країні на обмежений період часу через те, що важливі регуляторні норми та IT-системи ще не готові.

Читайте такожСвітовий банк: Україна не буде готова до запуску нового ринку електроенергії з 1 липня

Про це йдеться в заяві Представництва ЄС.

Наголошується, що запуск нового ринку з 1 липня може призвести до його неправильного функціонування, а значить бути контрпродуктивним щодо інтересів українських споживачів та учасників ринку. Крім того, в поточному політичному контексті буде важче забезпечити управління цією реформою або втрутитися з метою усунення недоліків у разі такої необхідності.

«У 2017 році ми вітали прийняття Закону України "Про ринок електроенергії", спрямованого на виконання зобов'язань в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і Договору про заснування Енергетичного співтовариства. Ми переконані, що реформа, яка передбачена цим законом, принесе вигоду українським споживачам завдяки введенню прозорості, покращення ефективності функціонування ринку та залученню інвестицій. Ми продовжуємо підтримувати зусилля влади та учасників ринку у впровадженні цієї важливої реформи», - сказано в повідомленні.

Як повідомляв УНІАН, у середині квітня 2017 року Верховна Рада прийняла Закон «Про ринок електроенергії». За словами одного з авторів документа, цей закон призведе до того, що в сегментах генерації електроенергії та її постачання для кінцевих споживачів виникнуть конкурентні відносини, що змусить виробників підвищувати свою ефективність і виведе з ринку неефективну генерацію. Впровадження нового ринку електроенергії також дозволить обирати постачальників електроенергії. Перші торги електроенергією в новоутворених сегментах ринку повинні стартувати в Україні 1 липня 2019 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter