этот материал доступен на русском

Кабмін погодив приєднання Східного ГЗК до «Енергоатому»

16:21, 10 липня 2019
Енергетика
502 0
Східний ГЗК приєднали до «Енергоатому» / фото bykvu.com

Кабінет міністрів України схвалив реорганізацію держпідприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» шляхом його приєднання до держпідприємства «НАЕК «Енергоатом».

Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду в середу.

Представник президента в уряді Андрій Герус під час засідання звернув увагу членів уряду, що таке приєднання має узгоджуватися з Європейським банком реконструкції та розвитку, який має кредитну угоди з «Енергоатомом».

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив головним розробникам проекту постанови разом з Секретаріатом Кабінету міністрів доопрацювати і оформити цей документ у визначений термін.

Довідка УНІАН. Державне підприємство «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» - єдине в Україні та найбільше в Європі підприємство з видобутку та переробки уранової руди і подальшого отримання оксидного уранового концентрату. Концентрат використовується для виробництва ядерного палива (тепловиділяючих елементів - твелів), яке завантажується в ядерні реактори на атомних станціях.

За даними МАГАТЕ, СхідГЗК випускає 3,3% світового обсягу уранового концентрату.

Держпідприємство «НАЕК «Енергоатом» - найбільший виробник електроенергії в Україні з часткою сукупного виробництва понад 50% у загальному обсязі виробництва електроенергії України. На «Енергоатом» покладено функції експлуатуючої організації, яка відповідає за безпеку експлуатації всіх АЕС країни.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter