этот материал доступен на русском

Взимку в оселях буде тепло: "Нафтогаз" домовився про постачання газу до України у 2020 році

11:16, 17 вересня 2019
Енергетика
1327 0
Ілюстрація REUTERS

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" підписала угоду з великим міжнародним трейдером на гарантовані фізичні поставки близько 450 мільйонів кубометрів газу в I кварталі 2020 року з метою нормального проходження опалювального сезону, повідомила прес-служба компанії.

Читайте також"Випереджаючи план": Україна закачала до сховищ 19 мільярдів кубів газу

"Завдяки розвиненості європейського ринку газу та попри ризики переривання транзиту газу Росією взимку, ми вже сьогодні законтрактували необхідні нам обсяги з фізичною поставкою у I кварталі наступного року. Ми провели якісну підготовку до опалювального сезону, закачали додаткові обсяги газу у сховища, підготували систему до роботи без транзиту, законтрактували фізичні поставки газу, які не залежать від дій "Газпрому". Це дозволяє нам бути впевненими в тому, що взимку в Україні буде тепло, що б не робили наші північні колеги", – цитує прес-служба директора з інтегрованого газового бізнесу "Нафтогазу" Андрія Фаворова.

Повідомляється, що "Нафтогаз" розглядає ще кілька пропозицій європейських трейдерів на поставку газу після нового року і скористається ними в разі комерційної доцільності.

Як повідомляв УНІАН, "Нафтогаз України" планує до наступного опалювального сезону суттєво збільшити запаси газу в підземних сховищах (ПСГ) – до 20 мільярдів кубометрів, щоб нівелювати негативні наслідки можливого припинення транзиту російського газу через Україну з 1 січня 2020 року.

До початку опалювального сезону 2018-2019 років наша країна накопичила в ПСГ 17,2 мільярда кубометрів газу, що є рекордним показником за останні шість років.

У 2018 році, у порівнянні з 2017 роком, Україна скоротила імпорт природного газу на 24,6%, або на 3,46 мільярда кубометрів, до 10,6 мільярда кубометрів.

Наприкінці листопада 2015 року Україна відмовилася від закупівлі природного газу в російського "Газпрому".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter