этот материал доступен на русском

Підвищення тарифів на транспортування газу в 4 рази призведе до значного зростання в платіжках побутових споживачів - Кучеренко

13:40, 08 листопада 2019
Енергетика
519 0
НКРЕКП може затвердити підвищення тарифів вже на засіданні 26 грудня / segodnya.ua

Якщо НКРЕКП затвердить підвищення тарифів на транспортування газу в 4 рази, ціна на газ зросте мінімум на 25%, а з урахуванням того, що біржові ціни на газ пішли вгору, кінцева ціна для населення збільшиться мінімум в 1,5 раза, що призведе до значного зростання в платіжках побутових споживачів на тепло і гарячу воду.

Про це 112.ua заявив перший заступник голови комітету з питань енергетики і житлово-комунальних послуг Олексій Кучеренко. Він підкреслив, що транспорт є однією з важливих складових ціни газу.

"Я підтримую обурення представників промисловості та Федерації роботодавців рішенням "Оператора ГТС" в чотири рази підвищити тарифи на транспортування газу, що призведе до зростання його вартості. Побутові споживачі відчують це значним збільшенням у платіжках", - сказав Кучеренко.

Він підкреслив, що таке рішення є наслідком неефективного керівництва "Нафтогазом" його нинішнього керівника Андрія Коболєва і його команди, оскільки необхідність підвищити тариф пояснюється відсутністю з 1 січня транзиту газу з Росії, про який Коболєв і команда не змогли домовитися.

"Коболєв і його команда вже провалили все, що тільки можна провалити. Вони завели переговори щодо транзиту в глухий кут і вже розуміють, що з 1 січня буде базовий сценарій "нуль". Вони провалили вітчизняний видобуток газу, не провели своєчасний анбандлінг, "Оператор ГТС" - кишенькова організація "Нафтогазу", ні про яке повноцінне відділення газотранспортної системи не йдеться, загнали в борги "Укртрансгаз". За всі ці помилки повинен буде заплатити український споживач", - сказав Олексій Кучеренко.

За інформацією першого заступника голови комітету з питань енергетики і житлово-комунальних послуг, НКРЕКП може затвердити підвищення тарифів на засіданні 26 грудня. В даний час ознайомитися з проектом підвищення можна на сайті ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" в розділі "Тарифи". Там зазначено, що з 1 січня 2020 року для внутрішніх точок входу тариф збільшиться в 3,5 раза (з 91,87 до 320,77 грн/1000 м3), для внутрішніх точок виходу – в 4,7 раза (з 157,19 до 735,36 грн/1000 м3).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter