КМУ вивчає можливість закриття заправок постачальників бензину у разі завищення цін - Азаров

13:04, 11 березня 2011
Енергетика
0 0

Уряд вивчає можливість введення процедури закриття заправок постачальників нафтопродуктів у разі завищення ними цін на бензин.

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив сьогодні прем`єр-міністр України Микола АЗАРОВ на прес-конференції в Києві.

Він зазначив, що такий механізм діє в США.

«У США, до речі, діє закон, за яким антимонопольні органи в разі перевищення ціни (на бензин – УНІАН) мають право закрити заправки, – опечатати їх. Ось ми думаємо, чи не варто нам удатися до такого американського ринкового механізму», - сказав М.АЗАРОВ.

При цьому він підкреслив, що заправок в Україні на сьогоднішній день більш ніж достатньо.

«У нас більш ніж достатньо заправок, і якщо хтось почне гратися - ось такий жорсткий захід застосувати. По-іншому виходити (із ситуації – УНІАН) не можна», - сказав М.АЗАРОВ.

Він зазначив, що 60% пального в Україні - імпортного виробництва, яке поставляють переважно три компанії. І є підстави вважати, що підвищення ціни на бензин відбувається за взаємною згодою цих компаній.

«Зараз уряд веде антимонопольне розслідування, тому що дуже дивно, що три компанії якось одночасно піднімають ціни і виходять за рамки того коридору, який встановлюється. Дуже дивно», - сказав прем`єр.

При цьому він підкреслив, що нафтопродукти, вироблювані в Україні, завжди майже на 50 коп. дешевші, ніж нафтопродукти, які реалізують ці три компанії.

М.АЗАРОВ зазначив, що рішучі заходи з недопущення необгрунтованого підвищення ціни на бензин будуть вжиті після того, як у країні будуть зроблені достатні запаси нафтопродуктів.

Як повідомляв УНІАН, 4 січня цього року АМКУ почав розслідування діяльності цінових лідерів ринку на предмет дотримання вимог конкурентного законодавства під час ціноутворення на пальне.

Як з`ясував комітет, нафтотрейдери без економічного обгрунтування підвищили вартість пального й неодноразово виходили за межі рекомендованої ціни, розрахованої експертно-аналітичною групою з питань функціонування ринку нафти й нафтопродуктів.

Відповідачами у справі виступають ПІІ «ЛУКОЙЛ-Україна», ПП «ОККО-нафтопродукт», ТОВ «Континент Нафто Трейд», ТОВ «Альянс Холдинг» і СП ТОВ «Кершер».

Комітет розраховує завершити розслідування щодо основних гравців ринку нафтопродуктів за фактом різкого підвищення цін на бензин вже наступного тижня.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter