Українці переплатять мільярди гривень за газ / фото УНІАН, Володимир Гонтар

Споживачі, які закуповують газ у "постачальника останньої надії", щомісяця будуть переплачувати загалом майже 5 мільярдів гривень.

Про це заявив глава Союзу споживачів комунальних послуг Олег Попенко, пише UBR.

За даними експерта, зараз газ у ПОН закуповують близько 460 тисяч українців: 320 тисяч у сільській місцевості або приватному секторі, 140 тисяч - у містах. В середньому містяни щомісяця споживають 3 куб. метри газу на приготування їжі, в сільській місцевості (приватний будинок) ця цифра становить 400 куб. метрів.

"Оплата з одного домогосподарства в сільській місцевості за ціною газу від "Нафтогазу" в 7,96 грн без транспортування виходить 3200 грн. З одного домогосподарства в місті за ціною газу від НАКу 7,96 грн без транспортування - не більше 30 грн. За ціною 46,72 грн/куб. м. одне домогосподарство в сільській місцевості заплатить 18 688 грн, а в місті – 140 грн", – наводить свої розрахунки експерт.

Читайте також"Нафтогаз" пропонує автоматично підключати побутових споживачів ПОН до річного тарифу компанії

Таким чином, виходить, що щомісяця українці переплатять:

  • у сільській місцевості - 4,956 млрд гривень;
  • у місті - 18,2 млн гривень.

Загальна сума щомісячної переплати складе майже 5 мільярдів гривень.

Ціна на газ в Україні

  • 25 жовтня Кабінет міністрів України зобов'язав постачальника" останньої надії "Газопостачальну компанію "Нафтогаз України" в жовтні-листопаді 2021 року знизити ціни і поставляти природний газ побутовим споживачам за ціною не вище 7,96 грн за куб. м.
  • Таким чином, уряд зрівняв ціни компанії "Нафтогаз України" як "постачальника останньої надії" з цінами, які діють для звичайних споживачів компанії.
  • З 1 жовтня по 30 листопада для населення було встановлено тариф 7,96 грн за куб. м, а для бюджетних установ - до 16,8 грн/куб. м (з ПДВ і без доставки).
  • 1 грудня Постанова припинила свою дію.
  • "Нафтогаз України" звернулася до НКРЕКП щодо автоматичного підключення всіх побутових клієнтів "постачальника останньої надії" на умовах базової річної пропозиції. Це дозволить клієнтам отримувати газ протягом усього опалювального сезону за ціною природного газу - 7,96 грн/куб.м (з ПДВ, без вартості розподілу/доставки).
  • 3 грудня 2021 року газопостачальна компанія "Нафтогаз України", яка виконує функції постачальника "останньої надії" на ринку газу, оголосила, що ціна газу на 2 грудня для понад 600 тисяч домогосподарств складе 46,72 грн за куб. м, що в 5,8 рази більше, ніж у листопаді.