фото УНІАН, Валерій Шмаков

З 1 по 30 листопада поточного року обсяг природного газу, що знаходиться в українських підземних сховищах газу (ПСГ), скоротився на 1,98 млрд кубічних метрів.

Про це повідомляється на сайті АТ " Укртрансгаз.

Аналітичні панелі на сайті " Укртрансгазу демонструють, що станом на початок доби 1 листопада в ПСГ знаходилося 18,01 млрд кубічних метрів, а на кінець доби 30 листопада – 16,03 млрд кубічних метрів.

Відбір ресурсу за листопад поточного року зріс на 9,5%, порівняно з аналогічним періодом минулого року, коли з ПСГ було відібрано 1,81 млрд кубічних метрів.

Середньодобовий відбір газу в листопаді поточного року склав 66,14 млн кубічних метрів, тоді як в листопаді минулого року в середньому на добу відбір становив 60,40 млн кубічних метрів.

На початок календарної зими підземні сховища заповнені на 51,8%, а залишок газу в них, порівняно з попереднім роком, – менше на 39%.

З початку року в підземні сховища України було закачано 3,6 млрд кубометрів газу, що на 72% менше, ніж минулого року. Закачування природного газу в ПСГ припинилося 3 жовтня.

скріншот

Раніше прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомляв, що країні вистачить вугілля і газу на опалювальний сезон.

При цьому аналітики одного з найбільших газових трейдерів в Україні спрогнозували, що, якщо нинішні зима-весна за температурними показниками не відрізнятимуться від минулорічних, Україні в поточному опалювальному сезоні не вистачить для покриття внутрішніх потреб близько 3,6 млрд кубометрів газу.