Олександр Харченко оцінив ситуацію на окупованій Запорізькій АЕС / фото Енергоатом

Запорізька атомна електростанція, яка з початку вторгнення РФ в Україну перебуває під контролем окупантів, стрімко деградує. Про це заявив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко. 

"Росіяни не здатні справлятися з модернізованим обладнанням, яке за багато років незалежності України було неабияк змінено в порівнянні з тими зразками, які використовуються в Росії. Слово деградація найкращим чином зараз відображає дійсність на ЗАЕС", – пояснив він в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Харченко зазначив, що на ЗАЕС стрімко погіршується технічний стан енергоблоків, допоміжного обладнання. За словами експерта, відновити станцію зможуть тільки українські енергетики.

Відео дня

"Чим швидше станція потрапить до рук українських енергетиків, тим краще. Тому що і складова безпеки, і складова працездатності стрімко падає вниз. Я чекаю, коли українські війська зможуть цю територію звільнити, і на ЗАЕС зможуть прийти нормальні люди для того, щоб відновити працездатність цього унікального об'єкта, який дуже важливий", – резюмував він. 

Ситуація на ЗАЕС: останні новини

26 листопада окупована Запорізька АЕС опинилася на межі катастрофи. Як повідомили в "Енергоатомі", станція цілий день перебувала на межі блекаута. У цей критичний період ЗАЕС отримувала зовнішнє живлення від єдиної доступної резервної лінії електропередачі 330 кВ. 

Раніше в МАГАТЕ повідомили, що на Запорізькій АЕС стався витік борованої води з теплоносія першого контуру п'ятого енергоблоку. Відомо, що витік стався в другій контур охолодження, радіоактивності там не виявлено.

Вас також можуть зацікавити новини: