Агентство для просування українських товарів на зарубіжні ринки хочуть створити до кінця року

19:13, 06 березня 2015
Фінанси
741 0

Вихід вітчизняної продукції на нові ринки буде забезпечено завдяки впровадженню норм і правил техрегулювання, прийнятих у ЄС.

Украина старается расширить присутствие на зарубежных рынках / Фото УНИАН

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України пропонує до кінця 2015 року створити ефективне експортно-кредитне агентство, завданням якого стане допомога експортерам у просуванні українських товарів на ринки третіх країн, повідомив у ході Години запитань до уряду в парламенті глава міністерства Айварас Абромавичус.

«Вихід вітчизняної продукції на нові ринки буде забезпечений завдяки впровадженню норм і правил техрегулювання, прийнятих в ЄС. Це відкриє ринки не тільки Європи, а й ринки інших країн, що визнають європейські стандарти, - сказав він. - Водночас ми проводитимемо діалог про доступ українських товарів на ринки третіх країн, надаватимемо всю необхідну підтримку нашим експортерам. Тут також разом з депутатами є ідея щодо створення експортно-кредитного агентства. І я сподіваюся, що вже до кінця року таке агентство працюватиме».

Як повідомляв УНІАН, основний кредитор країни - Міжнародний валютний фонд прогнозує зниження обсягів українського експорту в 2015 році на тлі загального погіршення умов торгівлі і зниження економічної активності в першій половині року. Водночас в МВФ зазначили, що узгоджена програма економічних реформ має широку базу, забезпечить підвищення конкурентоспроможності, поліпшить бізнес-клімат і разом з поверненням довіри відновить доступ до ринків капіталів для державного і приватного секторів.

Читайте такожМВФ прогнозує зниження українського експорту цього року

За даними Держстату, негативне сальдо зовнішньої торгівлі товарами України за підсумками 2014 року скоротилося в 29 разів і становило 468,3 млн дол., тоді як у 2013 році баланс зовнішньої торгівлі товарами був зведений з дефіцитом у 13,5 млрд дол. У 2014 порівняно з 2013 роком експорт товарів з України знизився на 13,5% - до 53,913 млрд дол.

Кабінет міністрів розглядає три сценарії розвитку економіки України в 2015 році і допускає за найбільш песимістичним сценарієм обсяг експорту на рівні 54,5 млрд дол. За оптимістичними оцінками, обсяг експорту цього року становитиме 60 млрд дол.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter