этот материал доступен на русском

Рада прийняла закон про зміни в Prozorro, який називають «другою закупівельною революцією»

13:36, 19 вересня 2019
Фінанси
6185 0
Ілюстрація REUTERS

Читайте такожУ Prozorro запрацював автоматичний пошук підозрілих закупівель

За прийняття відповідного законопроекту № 1076 «Про внесення змін до Закону України «Про державні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення державних закупівель» проголосував 292 народних депутати за необхідного мінімуму в 226 голосів.

Народний депутат України Роксолана Підласа, доповідаючи по законопроекту, повідомила, що після ухваленя цього документа, купувати у «своїх» стане набагато складніше, а корупції в закупівлях буде набагато менше.

«По-перше, ми пропонуємо зниження допорогових закупівель до 50 тис. грн і запровадження обов'язкової звітності в системі Prozorro за всіма закупівлями. Ми пропонуємо впровадження персональної відповідальності керівника бюджетної організації за порушення законодавства у сфері закупівель», - сказала Підласа.

«Ми пропонуємо реальні механізми боротьби з оскаржувальним троллінгом, автоматичне відхилення аномально низьких цін, оскільки за низькою ціною зазвичай ховається низька якість, також ми боремося із закупівлями за завищеними ціна і

Раніше Підласа називала законопроект №1076 «другою закупівельною революцією».

Як повідомляв УНІАН, 10 вересня Рада в першому читанні підтримала законопроект про зниження допорогових закупівель у системі Prozorro до 50 тис. грн.

Верховна Рада 25 грудня 2015 року прийняла Закон «Про державні закупівлі», який передбачає перехід всіх державних замовників і виконавців на електронну систему. Закон в обов'язковому порядку застосовується до публічних закупівель, сума яких перевищує 200 тис. грн, але не більше порогової суми, яка встановлюється Кабінетом міністрів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter