этот материал доступен на русском

Зміцнення гривні: аналітик спрогнозував, що буде з курсом долара цього тижня

00:25, 10 грудня 2019
Фінанси
5000 0
Експерт спрогнозував курс долара на найближчі дні / фото УНІАН

За тиждень курс долара до гривні помітно знизився на всіх сегментах валютного ринку – на 1-1,2%. так, офіційний курс долара НБУ впав з 23,97 грн до 23,72 грн, попит/пропозиція долара – з 23,94/23,96 до 23,65/23,68 грн, а середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках – з 23,85/24,08 до 23,56/24,80 грн.

Читайте такожНБУ подвоїв викуп валюти на міжбанку

Такі дані сайту "Сьогодні" надав старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб.

"Цього тижня ми очікуємо зниження курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 23,4 грн, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 23,3/23,5 грн", – спрогнозував експерт.

При цьому Рада НБУ, яка є органом, якому звітує Нацбанк, розкритикувала істотне зміцнення курсу гривні, зазначив Іосуб.

"Така оцінка викликає низку питань. Зараз НБУ дотримується політики інфляційного таргетування, і, як наслідок, плаваючого валютного курсу. Регулятор свідомо не втручається в курсоутворення, яке відбувається на основі ринкового попиту та пропозиції валюти, і лише згладжує сильні коливання. Політика плаваючого курсу визнана найбільш ефективною, і використовується більшістю центробанків економічно розвинених і країн, що розвиваються. Будь-яка альтернативна політика призводить до регулярних валютних криз. З цієї точки зору позиція Ради НБУ виглядає закликом повернутися до старих порочних практик", – вважає аналітик.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter