этот материал доступен на русском

МВФ назвав умови для виділення допомоги Україні

14:56, 04 квітня 2020
Фінанси
14671 1
Ілюстрація / REUTERS

Міжнародний валютний фонд очікує на внесення змін до державного бюджету України на 2020 рік та ухвалення закону про банківське регулювання.

Про це йдеться у заяві постійного представника МВФ в Україні Йости Люнгмана.

«Ми вітаємо підтримку парламентом України в першому читанні законодавства, спрямованого на посилення засад реструктуризації банків, і очікуємо на його остаточне ухвалення. Ми також очікуємо на ухвалення змін до бюджету на 2020 рік, які допоможуть владі дати відповідь на надзвичайні виклики, що постали внаслідок COVID-19», - сказано у заяві.

Читайте також"Темна година людства": голова МВФ заявила, що коронавірус загальмував світову економіку

Водночас Люнгман закликав українську владу продовжувати роботу із Світовим банком для запровадження ефективного, прозорого і конкурентоздатного ринку землі.

Як повідомляв УНІАН, 30 березня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект про банківське регулювання, необхідний для початку реалізації нової програми співпраці України з Міжнародним валютним фондом. Того ж дня парламент не зміг внести зміни до держбюджету-2020 та направив законопроект на доопрацювання.

3 квітня голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія не виключив, що позачергове засідання Верховної Ради, на якому розглядатимуть ці законопроекти, може відбутися 8 чи 9 квітня.

31 березня парламент ухвалив закон щодо обігу земель сільськогосподарського призначення, на ухваленні якого наполягав МВФ.

Довідка УНІАН. Україна і МВФ досягли домовленості про нову трирічну програму розширеного фінансування обсягом 5,5 млрд дол. у грудні 2019 року. Рішення про нову програму має затвердити Рада директорів Фонду, але точної дати розгляду цього питання поки що не визначено, оскільки наша країна виконала не всі умови для старту нової програми.

На початку березня в МВФ заявили, що Фонд виділяє близько 50 млрд дол. швидкого фінансування для країн з низьким рівнем доходу і країн, що розвиваються, для подолання негативних наслідків епідемії коронавірусу, а згодом у Фонді заявили про готовність мобілізувати для допомоги країнам-учасницям кредитний потенціал у розмірі 1 трлн дол.

26 березня в МВФ заявили про прогрес в обговореннях з українською владою нової програми фінансування і можливість збільшення її обсягу, але нагадали про необхідність прийняти закони про вдосконалення банківського регулювання і земельну реформу.

У Міністерстві фінансів заявили, що продовжують переговори з МВФ про укладення нової програми фінансування і розраховує до кінця року отримати від Фонду до 5 млрд дол. кредиту.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter