Українців ідентифікуватимуть за цифровим підписом - Порошенко підписав закон

14:18, 06 листопада 2017
Фінанси
751 0

Закон набирає чинності через рік з дня його опублікування, крім статті 10, яка набирає чинності з дня опублікування цього закону.

Президент підписав закон про електронні довірчих послуги / фото president.gov.ua

Президент Петро Порошенко підписав закон України «Про електронні довірчі послуги». 

Читайте такожВ Україні систему ідентифікації Mobile ID планують запустити до кінця року

Як повідомили УНІАН у прес-службі глави держави, документ спрямований на реформування національної нормативної бази у сфері електронного цифрового підпису шляхом імплементації законодавства Європейського Союзу, розбудову єдиного простору довіри на основі системи електронних довірчих послуг.

«У законі також визначені умови визнання в Україні електронних довірчих послуг, які надаються іноземними постачальниками, що забезпечить активний розвиток транскордонного співробітництва та інтеграцію нашої держави у світовий електронний інформаційний простір», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що документ визначає правові та організаційні засади надання електронних довірчих послуг, у тому числі транскордонних, права та обов’язки суб’єктів правових відносин у цій сфері, порядок здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг, а також правові та організаційні засади здійснення електронної ідентифікації.

Таким чином, закон має врегулювати відносини у сферах надання електронних довірчих послуг та електронної ідентифікації.

Зокрема, запроваджуються такі механізми, як електронна ідентифікація, електронний підпис, електронна печатка, електронна позначка часу, реєстрована електронна доставка, інтероперабельність тощо.

Крім того, закон полегшує транскордонне використання онлайн-послуг, створює умови для безпечної електронної ідентифікації і автентифікації, а також взаємного визнання ключових компонентів транскордонних цифрових послуг, таких як електронна ідентифікація, електронні підписи, електронні документи та послуги, визначає основні принципи державного регулювання у сферах електронних довірчих послуг та електронної ідентифікації.

Документом також запроваджується адміністративна послуга щодо включення юридичних та фізичних осіб - підприємців, які мають намір надавати електронні довірчі послуги (ЕДП), до Довірчого списку, а також встановлюється порядок ведення такого списку. Крім того, визначається процедура незалежної оцінки відповідності для ЕДП та також можливість використання зазначеними особами у своїй діяльності як національних, так і міжнародних стандартів.

Як повідомляв УНІАН, закон № 2155-VIII був ухвалений Верховною Радою 5 жовтня, а набирає чинності через рік з дня його опублікування, крім статті 10, яка набирає чинності з дня опублікування цього закону.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter