Argentem Creek Partners використовує адміністративний тиск та чорний піар для рейдерського захоплення бізнесу GNT Group, - експерт

Юридичний спір між американськими кредиторами Argentem Creek Partners та Innovatus з однієї сторони та українським холдингом GNT Group з іншої отримав новий епізод.

Кредитори звинуватили GNT Group у використанні "нечистих на руку" нотаріусів, з метою протидії перешкоджання примусовому стягненню переданих в заставу активів.

Проте, це ніщо інше, як чорна піар-кампанія та тиск на суд та прокуратуру напередодні чергового судового засідання у справі. Про це пише економічний експерт Олександр Охрименко.

Відео дня

9 та 15 листопада у Верховному Суді слухається касаційна скарга на банкрутство "Олімпекс Купе Інтернейшнл" та "Металзюкрайн корп лтд", які входять до групи компаній GNT Group. Argentem Creek Partners та Innovatus свідомо вчергове здійняли галас про те, що "ображають" іноземного інвестора, розуміючи відсутність правових підстав для подальшого банкрутства "Олімпекс Купе Інтернейшнл" та "Металзюкрайн корп лтд".

Як зазначається у матеріалі, існує цілих пʼять юридичних підстав незаконності банкрутств українських компаній GNT Group:

  • Агент Argentem Creek Partners – компанія Madison не мала права ініціювати банкрутства у судах, так як не є кредитором компаній.
  • Згідно кредитному договору спір між сторонами повинен вирішуватись в арбітражному порядку відповідно до Регламенту Лондонського міжнародного комерційного арбітражного суду (LCIA).
  • 7 лютого 2023 року Окружний суд міста Нікосія (Кіпр) прийняв наказ, який забороняє кредитору Argentem Creek Partners та його агенту Madison вчиняти дії, направлені на заволодіння терміналами GNT.
  • Ініціювати справу про банкрутство можливо, якщо компанія, не погашає заявлені вимоги, а у випадку із "Олімпекс Купе Інтернейшнл" та "Металзюкрайн корп лтд", непогашення вимог відбулось за рахунок того, що такі вимоги не оплатили директори, призначені ініціюючим кредитором, незважаючи на наявність коштів у компаній.
  • Заборгованість GNT Group перед Argentem Creek Partners та Innovatus не є безпірною, тобто такою, яка підтвердження судовими рішеннями, і щодо якої існує судовий спір, тобто наявний спір про право.

Загальноприйнята тенденція інвесторів по реструктуризації, щодо позик українських компаній, в умовах війни у цьому випадку повністю проігнорована. Як зазначається у матеріалі, Argentem Creek Partners  користується воєнним станом, щоб отримати у власність знеціненний бізнес, реальна вартість якого в чотири рази більша, ніж борг у 100 млн. дол. США, який міг бути погашений GNT Group.