Зміни до Податкового кодексу містять ресурсні норми / фото УНІАН Володимир Гонтар

Кабінет Міністрів затвердив низку змін до Податкового кодексу та інших законів України в частині забезпечення збалансованості бюджетних надходжень для прийняття державного бюджету на 2021 рік.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства фінансів.

Читайте такожУ Мінфіні назвали головні показники бюджету-2021

Ресурсні норми

"Запропоновані Міністерством фінансів зміни до Податкового кодексу містять ресурсні норми, норми щодо поліпшення умов ведення бізнесу та підвищення рівня адміністрування", - йдеться в повідомленні.

Бізнес

Зокрема, в частині поліпшення умов ведення бізнесу передбачається: скасування зобов'язання зі сплати ПДВ для сільгоспвиробників у разі форс-мажорних обставин (втрата врожаю, падіж поголів'я); виправлення недоліків законодавства з маркування рідин для електронних сигарет; усунення неузгодженості законодавства про ліцензування обігу палива із законодавством про працю; продовження терміну списання заборгованості з ЄСВ так званим «сплячим» ФОПам на 2 місяці.

Доходи платників єдиного податку

Також передбачається виключення зі складу доходів платників єдиного податку коштів державної підтримки від Фонду розвитку підприємництва та Фонду розвитку інновацій; виключення зі складу доходів фізичних осіб-підприємців та громадян сум коштів, отриманих від Фонду розвитку інновацій.

Скасування мораторію на перевірки

При цьому зміни до Кодексу скасовують мораторій на проведення документальних і фактичних перевірок, але дозволяють списати суми фінансових санкцій (штрафів і пені) за умови повного погашення сум податкового боргу протягом 6 місяців.

Податковий борг

Крім того, пропонується встановити дозвіл стягувати податковий борг, що виник внаслідок несплати грошового зобов'язання та/або пені, визначених самостійно платником податків у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, за рахунок готівки або коштів з рахунків у банках такого боржника за рішенням контролюючого органу без звернення до суду.

Також запропоновані зміни надають можливість платнику податків оскаржувати рішення комісії контролюючого органу про відповідність або невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризикованості.

Згідно з розрахунками Мінфіну, реалізація норм законопроекту дозволить збільшити надходження податків і зборів до державного бюджету на 2,7 млрд гривень, місцеві бюджети - на 0,5 млрд гривень.

Хронологія подій

14 Вересня 2020 року Міністерство фінансів України направило проект Державного бюджету на 2021 рік на розгляд уряду.

Цього ж дня, 14 вересня 2020 року Кабмін затвердив проект держбюджету-2021.

Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що Кабінет міністрів 15 вересня подасть до парламенту проект закону "Про Державний бюджет України на 2021 рік". Також він повідомляв, що в бюджет закладається курс близько 29 грн/$ і дефіцит на рівні 6% ВВП.

31 серпня 2020 року представник уряду у Верховній Раді Василь Мокан заявив про те, що Кабінет міністрів до 15 вересня подасть до Верховної Ради проект Державного бюджету на 2021 рік.

29 серпня 2020 року президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до Закону "Про державний бюджет України на 2020 рік" №822-IX, який парламент ухвалив на позачерговій сесії 25 серпня.

6 серпня президент Зеленський ініціював внесення змін до держбюджету для підвищення мінімальної зарплати до 5 тис. грн з 1 вересня цього року.

Мінімальна зарплата в Україні з 1 січня 2020 року зросла на 550 грн і становить 4 723 грн на місяць, або 28,31 грн на годину.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram