Експерт  запевнив, що гривня буде потроху зміцнюватися / фото ua.depositphotos.com

У другій декаді червня, з 10 по 16 червня, ситуація на валютному ринку нагадуватиме періоди відносного валютного спокою. 

Начальник департаменту казначейства "Глобус Банку" Тарас Лєсовий розповів у коментарі УНІАН, що ринок призвичаїться до нових курсових показників. Нові курсові коридори в 40-41 грн/дол., 43-46 грн/євро можуть протриматися до осені. Девальваційні процеси дещо підуть на спад.

"Звісно не можна оминути "тиск" на ринок нових тарифів на електроенергію, адже вони фактично провокують зростання цін (об’єктивне зростання, яке потягне за собою перегляд цін). Тому, на мій погляд, щоб цей тиск не перетворився на щось загрозливе і неконтрольоване як, приміром, зростання курсів, Нацбанку доведеться вжити певних заходів насамперед на міжбанку, щоб збити "піну" попиту. Однак, схоже на все, регулятор готовий до будь-яких ситуацій, тому навряд чи нормальній роботі ринку щось може загрожувати", - сказав експерт.

Відео дня

За його словами, очікуваний рівень інфляції за підсумками 2024 року 8,6%, очікуваний середньозважений річний курс 40,7 грн/дол., очікуваний валютний курс на кінець року 41,4 грн/дол. Тому є вдосталь підстав для більшого оптимізму, як мінімум на червень.

"Щоденні коливання не здивують: ринок живий, активний і періоди зростання курсів завжди змінюються поступовим зниженням. Однак можна припустити, що нижче 40 грн/дол. курс уже не опуститься", - вважає Лєсовий.

Згідно з прогнозом банкіра, всі тижневі зміни відбуватимуться у фарватері "нових курсових реалій". Решта характеристик ринку не зазнає змін, адже дія режиму "керованої гнучкості" - це певні правила та система валютних змін: 

  • коридори валютних змін: на міжбанку 40-41 грн/дол. та 43-45 грн/ євро на готівковому ринку 40-41,2 грн/дол. та 43-46 грн/євро;
  • щоденні курсові зміни: на міжбанку — до 0,2-0,3 грн, у комбанках — до 0,3-0,5 грн, в обмінних пунктах — до 0,5 грн;
  • різниця між курсами купівлі та продажу: на міжбанку до 0,05 грн за долар, до 0,1 грн за євро, у комерційних банках до 0,5-0,6 грн на долар, до 0,8-1 грн на євро, в обмінних пунктах до 0,6-1 грн на долар, до 1-1,3 грн на євро;
  • готівковий ринок: різниця курсів купівлі — 0,2-0,3 грн за долар, 0,3-0,5 за євро (у комбанках), 0,3-0,5 грн за долар, 0,5-0,7 за євро (в обмінних пунктах);
  • готівковий ринок: різниця курсів продажу — 0,1-0,2 грн за доларн, 0,2-0,3 грн за євро (у комбанках), 0,3-0,5 грн за долар, до 0,5 грн за євро (в обмінних пунктах);
  • мередня різниця між курсами міжбанку і готівкового ринку: залежно від валюти до 0,3-0,5 грн;
  • тижневі курсові відхилення очікуються в межах 2% від початкового понеділкового курсу.

"Ринок житиме в умовах нових курсових "цінників", однак на ринку не станеться чогось більшого, ніж звичайні курсові "хвилі" зростання та зниження курсів. Тобто ринку до снаги витримати навіть тиск об’єктивної інфляції, викликаної зростанням тарифів на електроенергію та зростання цін", - резюмував Лєсовий.

Курс валют в Україні – останні новини 

Нацбанк України встановив на 6 червня офіційний курс долара до гривні на рівні 40,13 грн/дол. - гривня посилилася на 16 копійок, порівняно з попереднім показником.  

У валютних обмінниках Києва 6 червня долар трохи здешевшав та складав 40,60 грн/долар в середньому. Продати долар можна за 40,50 грн. 

Вас також можуть зацікавити новини: