этот материал доступен на русском

КСУ завтра розпочне розгляд справи щодо конституційності закону про банки

10:59, 15 липня 2020
Фінанси
168 0
КСУ розпочне розгляд справи завтра / фото УНІАН

Конституційний суд 16 липня о 10:00 розпочне розгляд справи щодо конституційності закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення механізмів регулювання банківської діяльності».

Про це йдеться в повідомленні на сайті суду.

Читайте такожДиректорка МВФ висловила Зеленському "занепокоєння щодо тиску на НБУ"

«16 липня о 10:00 Велика палата Конституційного суду України на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розпочне розгляд справи за конституційним поданням 64 народних депутатів України щодо конституційності окремих положень закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення механізмів регулювання банківської діяльності» та закону в цілому, а також положень інших законодавчих актів в редакції цього закону», - йдеться в повідомленні.

Автори подання вважають, що оспорюваними положеннями зазначених законодавчих актів Національному банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та пов’язаним з ними державним установам надано переваги щодо оскарження їхніх розпорядчих актів перед іншими учасниками судового процесу.

Крім того, на думку народних депутатів, змінами, внесеними законом, знівельовано принцип верховенства права, засади змагальності та рівності учасників судового процесу і таким чином порушено право на справедливий суд та ефективний судовий захист позивачів у справах щодо оскарження вказаних розпорядчих актів.

Як повідомляв УНІАН, 13 травня Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності (№ 2571-д).

Згідно з пояснювальною запискою, закон передбачає невідворотність процесу виведення банку з ринку, оскільки відповідне рішення НБУ не можна буде скасувати або призупинити за рішенням суду.

Водночас документ чітко визначає передумови і процедуру отримання колишніми власниками виведених з ринку банків компенсацій, якщо вони доведуть в суді незаконність рішення НБУ.

Ще під час розгляду законопроекту в першому читанні деякі депутати та експерти називали його неконституційним і таким, що суперечить багатьом чинним законам.

11 червня до Конституційного суду надійшло подання 64 народних депутатів щодо відповідності Конституції закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення механізмів регулювання банківської діяльності», його окремих положень, а також положень інших законодавчих актів в редакції цього закону.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter