этот материал доступен на русском

Українські гірники просять Зеленського навести порядок з транзитом російської руди

14:46, 11 вересня 2019
Різне
795 0
Українські виробники заявляють, що «Укрзалізниця» дає преференції російським перевізникам / thepage.com.ua

Останнім часом українські гірничо-збагачувальні комбінати стикаються з великими труднощами при транспортуванні своїх вантажів до морських портів.

Про це повідомляє Мінпром з посиланням на лист керівників Північного, Південного, Центрального, Інгулецького та Полтавського гірничо-збагачувальних комбінатів (ГЗК) до президента Володимира Зеленського.

«У поточному році спостерігається різке збільшення обсягів транзиту залізорудної сировини російського виробництва через територію України. Даний транзит рухається в напрямку терміналів порту «Південний» – незамерзаючого і найбільш глибоководного порту Чорного моря, який має можливість приймати судна вантажопідйомністю понад 200 тисяч тонн. У зв'язку з цим, через обмежені можливості портової та залізничної інфраструктури регіону, українські виробники-експортери стикаються з відмовами з боку порту виконувати заявки на обробку їх експортної продукції в повному обсязі на користь російського транзиту», – йдеться в листі.

Керівники українських ГЗК підкреслюють, що обсяг транзиту сировини з Росії, який рухається в напрямку терміналів порту «Південний», заміщує аналогічний обсяг експорту продукції вітчизняних виробників, які не мають альтернативних шляхів для відвантаження своєї продукції.

«При цьому «Укрзалізниця» ставить в неконкурентне становище українські підприємства по відношенню до транзиту – дає преференції для іноземних перевізників, застосовуючи понижуючі коефіцієнти до транзитних залізничних тарифів, що стимулює російські компанії збільшувати обсяги перевезень. Водночас Адміністрація морських портів України та Міністерство інфраструктури України надають спеціальні знижки на портові збори для суден, які перевозять транзитні вантажі, що також дискримінують вітчизняних експортерів», – наголошується в листі.

Українські підприємства називають ситуацію неприпустимою, оскільки вона призводить до цілого ряду пов'язаних негативних наслідків. Зокрема, невиконання міжнародних договорів українськими виробниками, втрати іміджу перед західними партнерами, зменшення валютних надходжень в Україну, зниження сум сплачуваних до держбюджету податків. Крім того, це ставить під загрозу утримання рівня обсягів виробництва.

У своєму зверненні до глави держави керівники українських ГЗК підкреслюють, що кращі світові практики розвинених країн базуються на принципах рівної конкуренції та підтримки вітчизняного виробника. І саме ці принципи повинні бути застосовані в даній ситуації.

Керівники вітчизняних ГЗК просять президента втрутитися в ситуацію та посприяти терміновому розгляду Кабінетом міністрів проблемних питань, що стосуються перевалки в портах українських експортних вантажів.

Зокрема, розглянути питання забезпечення в українських портах першочергового та в повному обсязі виконання заявок українських підприємств-експортерів, скасувати дискримінацію вітчизняних експортерів і переглянути політику щодо доцільності надання спеціальних умов/знижок компаніям, які перевозять транзитні вантажі, а також призупинити транзит залізорудної сировини російського виробництва і забезпечити виконання транзитних перевезень тільки за умови повного виконання заявок українських експортерів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter