Закон передбачає посилення контролю за здійсненням закупівель / Фото president.gov.ua

Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

Читайте такожКолишнє керівництво «Укроборонпрому» завдало державі збитків на 5 мільйонів гривень - СБУ

Що дасть прийняття закону

Документ визначає загальні правові основи планування, порядок формування обсягів і особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення, а також інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки та оборони.

Законом також визначається порядок здійснення державного і демократичного цивільного контролю у сфері оборонних закупівель.

"Метою закону є визначення правових основ для забезпечення матеріально-технічних і наукових потреб сектора безпеки та оборони держави шляхом ефективного і прозорого здійснення оборонних закупівель з дотриманням заходів захисту національних інтересів", - йдеться в повідомленні.

Контроль за здійсненням закупівель

Відзначається, що документ спрямований на створення конкурентного середовища, запобігання корупції у сфері оборонних закупівель, розвиток добросовісної конкуренції, а також забезпечення ефективного і прозорого планування, реалізації та контролю за здійсненням оборонних закупівель.

Крім того, закон передбачає гармонізацію законодавства України у сфері оборонних закупівель до положень Директиви 2009/81/ЄС відповідно до Угоди про асоціацію між Україною з одного боку і Європейським Союзом, Європейською спільнотою з атомної енергії та їх державами-членами - з іншого.

Хронологія подій

  • Верховна Рада 15 липня 2015 року внесла зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів щодо введення кримінальної відповідальності за виробництво і продаж неякісної військової продукції.
  • У 2016 році Рада ввела кримінальну відповідальність за неякісну військову продукцію
  • 4 вересня 2019 року президент України Володимир Зеленський ветував законопроект, який передбачає посилення кримінальної відповідальності за порушення під час закупівлі оборонної продукції
  • У грудні 2019 року парламент прийняв проект закону про оборонні закупівлі в першому читанні.
  • У липні 2020 року Рада прийняла закон про оборонні закупівлі.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram