УЗ залишиться під контолем держави / фото УНІАН

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявляє, що співпраця "Укрзалізниці" з німецьким оператором Deutsche Bahn не означатиме втрату контролю України над компанією або її продаж.

Про це глава уряду написав на сторінці у Facebook.

За його словами, зараз уряд веде переговори з німецькою стороною щодо подальшої співпраці в операційній діяльності, в наданні консультаційних послуг з боку німецької залізниці. Гончарук переконаний, що така співпраця дозволить підвищити ефективність та якість залізничних перевезень в Україні.

Читайте такожНаглядова рада УЗ відмовилася коментувати меморандум з Deutsche Bahn

"Важливий момент, щоб уникнути спекуляцій - мова лише про стратегічне партнерство, а не про продаж чи концесію Укрзалізниці. Українська залізниця залишається під повним контролем держави, і це точно. Крапка!", - написав прем'єр.

Він анонсував на 24 січня нараду за участі профільного комітету парламенту для узгодження деталей подальшої співпраці. А більше інформації Гончарук обіцяє розповісти 5 лютого - саме тоді планується підписання угоди про стратегічне партнерство між УЗ та Deutsche Bahn.

Як повідомляв УНІАН, раніше Гончарук під час українського сніданку на Міжнародному економічному форумі в Давосі заявив, що уряд хоче віддати "Укрзалізницю" найбільшому німецькому залізничному оператору Deutsche Bahn в управління на 10 років.

Читайте такожУ Deutsche Bahn не збираються управляти "Укрзалізницею"

Довідка УНІАН. "Укрзалізниця" - акціонерне товариство, 100% акцій якого належать державі. Компанія входить до переліку держпідприємств, які не підлягають приватизації. Українська залізниця забезпечує 82% вантажних і близько 50% пасажирських перевезень, здійснюваних усіма видами транспорту. За обсягами вантажних перевезень українська залізниця посідає четверте місце на Євразійському континенті, поступаючись тільки залізницям Китаю, Росії та Індії.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram