Будівництво століття: у Швейцарії відкрили найдовший тунель у світі (фоторепортаж)

15:18, 01 червня 2016
Транспорт
2376 1

Регулярне сполучення новою магістраллю почнеться в грудні, а до цього часу будуть проходити технічні випробування.

REUTERS

У Швейцарії відкрили 57-кілометровий Сен-Готардський залізничний тунель - найдовший у світі. Тунелем пройшли два перших поїзди з 1000 пасажирами, які виграли квитки в лотерею, організовану Швейцарською федеральною залізницею.

Побудований за 17 років за 12,2 млрд швейцарських франків (близько €11 млрд), він скоротить час поїздки з Цюріха до Лугано до 2 годин з нинішніх 2 год. 41 хв. Регулярне сполучення новою магістраллю почнеться в грудні, а до цього часу будуть проходити технічні випробування, повідомляє ТАСС.

"Сьогодні історичний день. Відкриваючи Сен-Готардський тунель, ми завершуємо будівництво століття, - заявив на урочистій церемонії в Ерстфельді, біля північного входу в тунель, президент Швейцарії Йоханн Шнайдер-Амман. Він підкреслив значення перевалу Сен-Готард як місця зустрічі культур. "Тунель дозволить нам встановити швидший зв'язок і зробити ще ближчими Північ і Південь. Це - гігантський крок, ми зближуємо народи і економіки", - зазначив президент.

Одночасно урочиста церемонія відбулася біля південного входу в тунель в Полледжо. Віце-президент Доріс Лойтхард, яка виступала на церемонії, назвала реалізований у Швейцарії проект "символом відкритості і прогресу". Проект, який повинен переорієнтувати значну частину вантажів з автомобільного транспорту на залізничний між Північчю і Півднем Європи, має велике значення для економічного розвитку континенту, а також для поліпшення екології альпійського регіону.

В урочистій церемонії відкриття взяли участь члени швейцарського уряду і парламенту в повному складі. Були запрошені також зарубіжні гості: федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Франсуа Олланд, прем'єр-міністр Італії Маттео Ренці, єврокомісар з питань транспорту Віолетта Булц, міністри транспорту ряду європейських держав. На честь відкриття тунелю відбулося святкове дійство "Священний Готард" за участю близько 600 артистів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter