Залізничні перевезення з України до країн ЄС збільшилися майже в 7 разів

19:39, 11 травня 2017
Транспорт
276 0

На сьогоднішній день поїзди та безпересадкові вагони з міст України курсують до Словаччини, Чехії, Угорщини, Румунії, Болгарії та Польщі.

В Польщу щодня курсують 3 пари поїздів / Фото УНІАН

Перевезення залізничним транспортом України в країни Європейського Союзу в січні-березні 2017 року збільшилися порівняно з аналогічним періодом минулого року майже в 7 разів – до 34,5 тис. пасажирів.

Читайте також"Укрзалізниця" хоче купити 4 швидкісних поїзди та запустити нові маршрути

Як повідомили в прес-службі акціонерної держкомпанії «Укрзалізниця», в цілому, на сьогоднішній день поїзди та безпересадкові вагони з міст України курсують до Словаччини, Чехії, Угорщини, Румунії, Болгарії та Польщі.

Зокрема, до Польщі щодня курсують 3 пари поїздів: №51/52 Варшава, Вроцлав – Львів, № 67/68 Київ - Варшава та № 705/706 Київ – Перемишль.

У свою чергу, до Словаччини, Чехії, Угорщини, Румунії та Болгарії причіпні вагони курсують з Києва та Львова. Зокрема, це вагони Київ - Братислава (курсують по понеділках-середах, суботах і неділях, крім 30 серпня, 13 вересня і 15 листопада; Київ - Прага (щодня), Київ - Будапешт та Львів - Будапешт (щодня), Київ - Бухарест (по п'ятницях) і Львів - Варна (15 та 25 червня, 5, 17 і 29 липня, 10 і 20 серпня).

Крім того, зараз фахівці «Укрзалізниці» працюють над введенням залізничного сполучення з Ковеля в польський Хелм: вже узгоджено попередній графік руху і здійснена тестова поїздка даним маршрутом.

Як повідомляв УНІАН, 5 травня залізничники спільно з Волинською облдержадміністрацією запустили в тестовому режимі рейковий автобус за новим маршрутом Ковель – Хелм (Польща). Також актуальною залишається завдання продовження даного залізничного маршруту до Любліна.

Питання запуску поїзда за вищезазначеним маршрутом обговорювалося ще в лютому поточного року. Передбачалося, що реалізація проекту стане можлива вже влітку 2017 року. Голова правління «Укрзалізниці» Войцех Балчун повідомляв, що компанія також опрацьовує плани запуску потягу за маршрутом Львів - Краків.

У грудні 2016 року "Укрзалізниця" запустила швидкісний поїзд категорії "Інтерсіті+" за маршрутом Київ - Львів - Перемишль (Польща).

Крім того, в січні цього року Міністерство інфраструктури повідомило про плани цього року запустити ряд нових залізничних напрямків до Європи, зокрема до Угорщини та Словаччини.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter