Ілюстрація REUTERS

Асоціації авіакомпаній і аеропортів Європи висловили глибоку стурбованість з приводу неспроможності європейських урядів застосувати узгоджені і науково обґрунтовані підходи до обмежень на поїздки на час пандемії коронавирусу.

Читайте такожБудівництво вантажного терміналу в «Борисполі» почнеться із запізненням на півтора року

Про це йдеться в листі, направленому прем'єр-міністрам, міністрам транспорту, охорони здоров'я і внутрішніх справ країн Євросоюзу, Шенгенської зони і Великобританії, повідомляє "Європейська правда".

Лист опубліковано Міжнародною асоціацією повітряного транспорту (IATA). IATA, а також європейський Міжнародна рада аеропортів і асоціація Авіакомпанії для Європи підписали документ.

У листі міститься вкрай критичний відгук про введення нових обмежень щодо окремих країн. Багато з цих обмежень, заявляють організації, не відповідають принципам, викладеним Всесвітньою організацією охорони здоров'я та Європейським центром профілактики та контролю захворювань.

Асоціації відзначають, що пандемія завдала нищівного економічного удару по авіаційному сектору. Однак, незважаючи на неодноразові заклики до науково обґрунтованого, узгодженого і скоординованого підходу до нових обмежень, з'явилися різні національні підходи, і деякі з них суперечать рекомендаціям експертів і ще більше підривають довіру споживачів.

"Європейський авіаційний сектор закликає країни ЄС/Шенгенської зони і Великобританію переглянути обмеження на поїздки, які були накладені у відношенні один до одного, включаючи карантин", - йдеться в листі трьох асоціацій.

"Ми не бачимо ніяких обгрунтованих наукових і пропорційних обґрунтувань таких обмежень з точки зору політики охорони здоров'я", - додається в листі.

Деякі європейські країни ввели карантинні заходи проти інших країн ЄС. Наприклад, Великобританія ввела обов'язковий карантин для мандрівників з Іспанії, що викликало жорстку критику Мадрида.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram