Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, розміщення щитів відволікає увагу водіїв і може призвести до ДТП / фото pixabay.com

З метою зменшення кількості ДТП, уряд України має намір прибрати рекламні щити вздовж доріг.

Як передає кореспондент УНІАН, Кабінет міністрів України вніс до Верховної Ради проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання смуги відведення автомобільних доріг загального користування суб'єктами господарювання" (реєстраційний номер 7696).

Даним законопроектом передбачено заборонити розміщення рекламоносіїв та прокладання інженерних комунікацій і мереж уздовж смуги відведення автомобільних доріг загального користування.

Відео дня

Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, розміщення щитів відвертає увагу водіїв і може призвести до ДТП. "Їх розміщення в межах смуги відведення доріг, особливо на основних під'їздах до великих міст і обласних центрів, призводить до інформаційного перевантаження дорожньої обстановки, додаткової фіксації погляду водія і збільшення часу його реакції під час керування автомобілем", - сказано в записці.

Реклама на дорогах:

Раніше керівник прес-служби Департаменту ДАІ МВС України Євген Кравець заявив про те, що реклама на дорогах не є безпосередньою причиною ДТП.

Законопроект № 218а "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розміщення зовнішньої реклами на автомобільних дорогах загального користування, а також на вулицях і дорогах міст та інших населених пунктів" був зареєстрований у Верховній Раді 31 травня 2013 року.

Відповідно до законопроекту, пропонувалося внести ряд змін до Закону України "Про рекламу" і заборонити розміщення зовнішньої реклами за населеними пунктами на відстані менше ніж 10 метрів від краю проїжджої частини, на тротуарах і велосипедних доріжках, в межах смуги відведення автомобільних доріг загального користування.

"Метою законопроекту є підвищення безпеки дорожнього руху та зменшення негативного впливу рекламних носіїв на водіїв шляхом внесення змін до Законів України "Про рекламу" та "Про автомобільні дороги" в частині умов розміщення реклами", - йшлося в пояснювальній записці до законопроекту.

Вас також можуть зацікавити новини: