этот материал доступен на русском

Верховний суд визнав законною відмову Симоненку в реєстрації кандидатом у президенти

16:45, 12 лютого 2019
Вибори 2019
1957 0
ЦВК відмовилася реєструвати Симоненка / фото УНІАН

Про це повідомляє прес-служба суду.

«Якщо кандидата на пост президента України висунуто партією, статут, найменування та символіка якої не відповідають вимогам Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», це обумовлює відмову йому в реєстрації відповідно до Закону України «Про вибори президента України», - йдеться в повідомленні.

При цьому зазначається, що так зазначено в рішенні Верховного Суду в результаті розгляду в апеляційному порядку справи за позовом Симоненка та Комуністичної партії України до Центральної виборчої комісії. Як відомо, позивачі просили визнати протиправною та скасувати постанову ЦВК про відмову в реєстрації кандидата на пост президента України, висунутого КПУ, на чергових виборах 31 березня 2019 року, зобов'язати повторно розглянути документи і зареєструвати позивача кандидатом на цей пост.

Читайте такожЦВК відмовила в реєстрації кандидатом в президенти Савченко

В повідомленні також сказано, що Верховний Суд погодився з рішенням суду першої інстанції, який в задоволенні позовних вимог відмовив.

В рішенні ВСУ зазначається, що «полiтичнi партiї, обласнi, мiськi, районнi органiзацiї або iншi структурні утворення, передбаченi статутом полiтичної партiї, щодо яких вказаним центральним органом виконавчої влади прийнято рiшення про невiдповiднiсть їх дiяльностi найменування та/або символіки вимогам Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» (Закон № 317-VІІІ), не можуть бути суб’єктом виборчого процесу (ч. 5 ст. 3)»,

Також зазначається, що Міністерство юстиції України надіслало до Центральної виборчої комісії наказ від 23 липня 2015 року № 1312/5, яким визнано, що статут, найменування та символіка КПУ не відповідають положенням Закону № 317-VІІІ.

«Цей наказ є чинним, отже, у ЦВК не було правових підстав не враховувати його», - йдеться в рішенні суду.

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду вважає правильним висновок суду першої інстанції про те, що постановою ЦВК позивачу правомірно відмовлено в реєстрації кандидатом на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 52 Закону України «Про вибори президента України».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter