Комітет Ради очікує, що Кабмін внесе проект рішення про скасування мораторію на експорт лісу - нардеп

09:43, 19 жовтня 2016
272 0

Комітет Верховної Ради з питань євроінтеграції очікує від Кабінету міністрів внесення до парламенту проекту рішення про скасування мораторію на експорт лісу, що є обов'язковою умовою отримання 600 мільйонів євро макрофінансової допомоги від ЄС.

Експорт лісу-кругляка / gp.gov.ua

Про це повідомила народний депутат, голова підкомітету з питань регіонального та транскордонного співробітництва між Україною та країнами ЄС комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції Оксана Юринець на круглому столі в рамках спільного проекту УНІАН та Представництва ЄС #EUkrаine у вівторок.

Читайте такожУ представництві ЄС розповіли, до чого може призвести збереження заборони на експорт лісу

«Поважаючі себе політики, які беруть на себе зобов'язання, його дотримуються. Сказав слово - повинен виконати. Я думаю, що в черговий раз ми будемо чекати від Кабінету міністрів проекту рішення щодо усунення того, що заважає зараз працювати і обмежує певні можливості України (проекту рішення про скасування мораторію на експорт лісу - УНІАН)», - сказала вона.

За словами депутата, Україна повинна продемонструвати готовність виконувати взяті на себе зобов'язання в умовах лояльності міжнародних партнерів у питанні збільшення квот на безмитний експорт української продукції в ЄС.

«Я думаю, що Україна продемонструє відповідь на безпрецедентний перегляд угод, коли через 9 місяців Європейський Союз переглядає і збільшує квоти. Подібне в Європейському Союзі раніше відбувалося через 2-3 роки, а Україна отримала це через 9 місяців. Ми розуміємо, що нам йдуть назустріч», - зазначила вона.

Як повідомляв УНІАН, зняття мораторію на експорт лісу-кругляка, введеного в 2015 році терміном на 10 років, а також організація виплат внутрішнім переселенцям є ключовими умовами виділення Україні другого траншу макрофінансової допомоги в розмірі 600 млн дол.

За словами єврокомісара з питань торгівлі Сесілії Мальмстрем, мораторій суперечить Угоді про асоціацію між Україною та ЄС.

За словами голови торгового сектору Представництва ЄС в Україні Ніколаса Берджа, заборона на експорт лісу-кругляка, зняття якого є обов'язковою умовою надання Україні 600 млн дол. макрофінансової допомоги від Європейського Союзу, може призвести до відмови деяких країн затвердити пропозицію Єврокомісії про розширення квот на українську продукцію.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter