УНІАН

Уряд ухвалив низку постанов, покликаних підвищити якість життя людей з інвалідністю в Україні.

Відповідний пакет постанов було прийнято на засіданні уряду в середу.

Представляючи пакет постанов, міністр соціальної політики Андрій Рева зазначив, що, зокрема, впроваджується нова модель забезпечення людей з інвалідністю технічними засобами реабілітації.

Читайте такожЛюди з ампутованими кінцівками будуть отримувати групу інвалідності безстроково

За його словами, для реалізації вибору технічного засобу був розроблений електронний каталог технічних та інших засобів реабілітації.

«Ми впроваджуємо соціальну гарантію надання послуг з підбору, адаптації та підготовки до застосування засобів реабілітації. Ця послуга надаватиметься всім людям з першою групою інвалідності і поліпшить якість вибору того засобу реабілітації, який найбільше підходить людині для компенсації функціональних обмежень», - сказав міністр.

Рева зазначив, що новацією моделі буде укладення договору між людиною з інвалідністю, підприємством і органом соціального захисту населення, на підставі якого контролюватиметься якість наданого обладнання з реабілітації.

«Людина з інвалідністю, її потреби будуть в центрі нової системи забезпечення технічними засобами реабілітації, а не розподіл коштів серед підприємств», - сказав міністр.

Крім того, передбачено розширення забезпечення засобами реабілітації учасників АТО.

Читайте такожВ Україні стартує програма по адаптації сиріт та дітей з особливими потребами

За словами Реви, постанови передбачають можливість компенсації купівлі в торговельних мережах деяких засобів реабілітації для скорочення процедури їх придбання.

Міністр також повідомив, що уряд має намір стимулювати місцеві органи самоврядування до створення служби з перевезення людей з інвалідністю.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram