этот материал доступен на русском

Година на домашнє завдання: в Україні пропонують нові санітарні норми для школи

17:17, 31 серпня 2018
Країна
1584 0
У МОЗ запропонували нові санітарні норми для шкіл / фото УНІАН

МОЗ у співпраці з МОН та експертами розробили новий "Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти", що враховує сучасні потреби учнів, зокрема дозволяє дітям з особливими освітніми потребами почуватись у школі вільно, передає прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

Які зміни пропонуються

1. Скорочується тривалість виконання домашніх завдань: не більше години у 3–9 класах та 1,5 години у 10–12 класах. А для учнів першого і другого класів домашні завданні взагалі не рекомендовані.

2. Школи отримують можливість самостійно організовувати простір. Скасовані нормативи щодо відстані між партами, а в 1-4 класах рекомендовано облаштувати в навчальних приміщеннях місця для відпочинку та ігор.

Читайте такожСупрун добралася до харчування школярів

3. Вчителі можуть використовувати сучасні технології - інтерактивні дошки, мультимедійні технології та пристрої. 

Крім того, після занять із застосуванням мультимедійних технологій проводиться фізкультхвилинка та гімнастика для очей, в кінці уроку – фізичні вправи для профілактики загальної втоми.

4. Харчування учнів має відповідати сучасним рекомендаціям: щоденне меню шкіл має включати як мінімум чотири страви, а калорійність обіду повинна складати близько 30% від добової потреби в енергії. У розроблених рекомендаціях чітко визначена максимально допустима кількість цукру та солі для різних страв. Передбачена можливість організації кейтерингу.

Раніше в.о. глави МОЗ України Уляна Супрун заявила, що шкільні лінійки на 1 вересня - пережиток радянської традиції, від якого давно час відійти в українських навчальних закладах.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter