Ілюстрація / REUTERS

Петиція з вимогою легалізувати використання канабісу в медичних і наукових цілях набрала 25 тис. підписів, необхідних для подальшого розгляду владою.

Читайте такожВчені навчили дріжджі виробляти канабіс

Відповідно до даних на сайті Верховної Ради, ініціатива "Законодавчо врегулювати канабіс для науки та медицини - захистити конституційні права громадян" набрала на цей час 25065 підписів.

Відео дня

«Всі, хто нижче підписалися, вимагають законодавчо врегулювати доступ пацієнтів до препаратів з канабісу при лікуванні хронічного болю, епілепсії, анорексії, посттравматичного синдрому, захворювань імунної системи, артриту та ревматизму, астми, хвороби Альцгеймера, хвороби Паркінсона, хореї Гетінгтона, герпесу, виразок, втрати ваги під час СНІДу, діабетичної нейропатії, різних форм склерозу та багатьох інших важких хвороб», - йдеться в петиції.

Ініціатива вимагає шляхом внесення змін до законодавства забезпечити дотримання прав людини на доступ і використання ефективних лікарських засобів, в тому числі виготовлених на основі конопель; створити належні умови для повноцінного застосування рослин у медичній та науковій діяльності, в тому числі з метою розробки, клінічних досліджень та державної реєстрації дієвих лікарських засобів чи протоколів лікування, що передбачають використання продуктів з вмістом канабіноїдів; врегулювати питання легального обігу (придбання, зберігання, переміщення) продуктів, що містять канабіноїди, в тому числі хворими особами, які їх застосовують виключно у власних медичних цілях за призначенням лікаря та без мети збуту.

«Потрібно врегулювати законодавство, яке заперечує наукову істину. Вимагаємо полегшити страждання пацієнтів і захистити право громадян на гідне життя та доступ до сучасного і ефективного лікування», - зазначає автор петиції.

Ініціатива була зареєстрована 30 січня 2019 року.

Як повідомляв УНІАН, виконуюча обов’язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що підтримує легалізацію медичного канабісу в Україні. "Чи виправдане таке використання? Науковці, лікарі та пацієнти по всьому світу кажуть, що так. Медичний канабіс допомагає полегшити страждання пацієнтів та нормалізувати самопочуття при низці тяжких захворювань і станів. Тому використовувати його у медицині, звісно, з певними застереженнями, нормальна світова практика", - написала вона у Facebook.

Також вона зазначила, що медичний канабіс має "безліч доведених лікувальних та паліативних ефектів і дозволений, наприклад, в 25 штатах США, Австралії, Канаді, його використання давно врегульовано в багатьох європейських країнах".

Супрун нагадала, що в Україні будь-яке використання канабісу заборонено.

Відповідно до закону України про звернення громадян електронна петиція, адресована ВРУ, повинна набрати як мінімум 25 тис. підписів громадян протягом трьох місяців з моменту оприлюднення. Після цього на сайті парламенту протягом трьох робочих днів повинні опублікувати дані про початок розгляду електронної петиції.