Кір — надзвичайно заразне інфекційне захворювання / фото Shutterstock

В Україні протягом минулого тижня на кір захворіли ще 203 людини.

Про це повідомляється в Twitter Міністерство охорони здоров'я.

"Кір не відступає: за минулий тиждень захворіли ще 203 людини — 138 дорослих і 65 дітей", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Згідно з інформацією на сайті МОЗ, з 10 до 16 серпня найбільше нових випадків кору зареєстровано у Києві (33 дорослих та 6 дітей), Київській (18 дорослих і 4 дитини), Одеській (7 дорослих і 5 дітей), Чернівецькій (4 дорослих та 8 дітей) і Харківській (9 дорослих і 2 дитини) областях.

З початку року (з 28 грудня 2018 року до 16 серпня 2019 року) на кір захворіла 57 301 людина — 27 039 дорослих і 30 262 дитини, від ускладнень кору померли 18 людей.

Протягом спалаху, з літа 2017 року, на кір захворіли більш як 115 тис. людей, 39 з них померли.

Читайте такожСпалах кору в Києві став наймасштабнішим за роки незалежності України

У МОЗ нагадали, що тимчасове регулярне зменшення захворюваності на кір влітку відбувається у зв’язку з коротшим перебуванням людей у великих колективах, а з початком навчального року захворюваність знову зростає, особливо серед дітей.

Крім того, МОЗ України разом з Міносвіти нагадують, що невакциновані діти не зможуть відвідувати дитячі садки та школи з іншими учнями, за винятком тих дітей, які мають медичні протипоказання до вакцинації.

*** Кір — надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.