Ілюстрація / REUTERS

У Києві не заборонятимуть дітям, що не пройшли вакцинації, відвідувати заклади освіти.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні на брифінгу повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

Він зазначив, що напередодні була проведена комісія, на якій обговорювалися питання вакцинації.

Читайте такожНазвані кращі пари продуктів для схуднення

"Комісія вирішила департаментам медицини та освіти спільно відпрацювати комунікаційну форму інформування киян про потреби у вакцинації. 2 вересня розпочнеться новий навчальний рік і заборони невакцинованим дітям відвідувати заклади освіти не буде. Але у разі низького рівня вакцинації та погіршення статистичних даних про наявність захворювань, адже медики сигналізують про захворювання, які мають ознаки епідемії, ми змушені будемо обмежувати доступ невакцинованих дітей до закладів освіти і забезпечувати їм право отримати освіту дистанційно", - розповів він.

Мондриївський зазначив, що заборонити дітям без щеплення відвідувати навчальні заклади КМДА не може, тому закликає батьків здійснювати профілактику захворювань та відповідально ставитись до вакцинації своїх дітей.

Заступник голови КМДА також зазначив, що перевіряти довідку про щеплення дитини на ознаки підробки заклади освіти не мають повноважень.

Крім того, він наголосив, що змусити батьків робити щеплення влада міста не може, хоча відповідна стаття закону "Про захист населення від інфекційних хвороб" зобов'язує обов'язково проводити щеплення.

Своєю чергою, директор Департаменту освіти і науки КМДА Олена Фіданян зазначила, що діти, які вже зараховані до шкіл та садочків, мають щеплення, адже їх приймають до закладів освіти за наявності відповідного пакету документів, до якого входить й довідка певного зразка, що передбачає вакцинацію.

"Але приймати нових дітей, які приходять до садочків та шкіл, без щеплень ніхто не буде. Тих, хто вже зараховані, відраховувати ми не маємо права, адже відрахування дитини відбувається лише за власною заявою батьків. Немає заяви - ми не можемо відрахувати дитину", - підкреслила вона.

Читайте такожЖодної картоплі фрі: Супрун розповіла, як правильно готувати популярний овоч

Як повідомляв УНІАН, з початку цього року станом на 16 серпня в Україні захворіли на кір 27 039 дорослих і 30 262 дитини, померли від ускладнень 18 людей. Протягом спалаху, з літа 2017 року, на кір захворіли більш як 115 тис. людей, 39 з них померли.

У МОЗ нагадали, що тимчасове регулярне зменшення захворюваності на кір влітку відбувається у зв’язку з коротшим перебуванням людей у великих колективах, а з початком навчального року захворюваність знову зростає, особливо серед дітей.

*** Кір — надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.