REUTERS

Препарати для онкохворих, які, за інформацією МОЗу, почали поставляти в регіони ще влітку, й досі не дістались до онкодиспансерів. Про те, що закупили 1500 флаконів життєвоважливих ліків з діючою речовиною – трастузумаб, повідомлялося ще в липні.

До кінця того ж місяця мали придбати ще 13 тисяч. Однак в обласних медзакладах їх і досі не бачили. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.

Минуло три місяці, однак ані пацієнти, ані медики препарату не бачили. Хоча обіцяли поставки ще раніше, кажуть в Рівненському протипухлинному центрі.

Відео дня

"Нам обіцяли, що препарати надійдуть з червня. Препарату в області, на жаль, сьогодні немає", - говорить головний лікар Рівненського обласного протипухлинного центру Григорій Максим'як.

Читайте такожВід голови МОЗ йде радник

Лише на Рівненщині трастузумабу потребують 60 хворих. Загалом в Україні таких тисячі, заявляють правозахисники. Кажуть, намагалися ще в серпні з'ясувати, коли ж його доправлять.

"На мій запит до Міністерства охорони здоров'я України прийшла відповідь, що ці препарати вже надіслані", - зазначає правозахисник Володимир Смєшков.

Йдеться про 1500 вже закуплених флаконів, та ще 13 тисяч, які обіцяли придбати до кінця липня цьогоріч.

"Загальна вартість ліків, які начебто закупило Міністерство охорони здоров'я і не потрапило до центру лікування онкохворих, - 572 мільйони гривень", - каже Смєшков.

"Коли була зміна команди однієї на іншу, міністра запевнили, що немає жодних нагальних питань. Далі була зустріч із колективом – знову жодних нагальних питань", - говорить радник міністра охорони здоров'я Дмитро Раїмов, який іде з МОЗу.

Не отримали ані інформації, ані реєстрів тих, хто потребує ліків, від попередників, нині запевняють у МОЗі. Мовляв, це одна із причин затримки. Інша в тому, що перевіряли, чи ліки є на складах та строки їхньої придатності. Стверджують, зробили це максимально швидко.

"Ліки є на складах у відповідній якості, відповідної кількості. Нам пообіцяли, що найближчими тижнями все буде доставлено до лікарень", - сказав Раїмов.

Раніше повідомлялося, що майже 4,5 млн флаконів препаратів для онкохворих пацієнтів протягом найближчого часу поїдуть у регіони.