Дитина має статеві хромосоми хлопчика / фото vsn.com.ua

Львівські хірурги-урологи готують до операції однорічного малюка, який народився гермафродитом – в організмі дитини є як чоловічі, так і жіночі статеві залози.

За словами дитячого уролога Львівської обласної лікарні "Охматдит" Андрія Поцюрка, вперше батьки звернулися до них, коли малюкові було 9 місяців. І на той момент було не ясно, хлопчик це чи дівчинка, оскільки зовнішні геніталії мали ознаки обох статей. Про це повідомляє ZAXID.net.

Дитина має статеві хромосоми хлопчика. При цьому УЗД-обстеження допомогло виявити, що у неї є також і жіночі внутрішні органи, які розвинені краще, ніж чоловічі. Підтвердилися ці показання та після лапароскопічного обстеження черевної порожнини.

Відео дня

Читайте такожЗ'єднання явилися перші кадри із сіамськими близнюками з Чернівців (фото, відео)

"Стало ясно, що у малюка є матка, маткова труба веде до яєчників, а зліва розташована незрозуміла заліза. Після дослідження з'ясувалося, що це яєчко. Отже, дитина – справжній гермафродит, має і жіночі, й чоловічі статеві залози. Це дуже рідкісна патологія, і в Україні є лише кілька фахівців, які допомагають таким дітям скорегувати їхню стать", – зазначає Поцюрко.

З моменту народження малюка батьки сприйняли його як дівчинку, дали немовляті жіноче ім'я. І в результаті безлічі обстежень і консультацій було вирішено формувати дівчинку.

Тепер на майбутній операції за допомогою лапароскопії буде видалено яєчко, а також буде проведена пластика зовнішніх статевих органів. Після операції дитина буде спостерігатися в ендокринологів та гінеколога.

За словами лікаря, до теперішнього часу і матка, й яєчники дитини трохи менші, ніж повинні бути до цього віку. Проте це питання можна відкоригувати за допомогою гормонотерапії.