38 флаконів сироватки вже направили до Закарпатської області / pixabay.com

У листопаді Україна отримала як гуманітарну допомогу 250 флаконів дифтерійного антитоксину.

Як повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я, 150 з них були передані від ПРООН та ще 100 надало посольство Республіки Індія в Україні.

Читайте такожЩеплення від дифтерії: Комаровський дав відповіді на важливі питання

Відео дня

Зазначається, що станом на 29 листопада створено централізований запас сироватки, а це дозволить оперативно надавати необхідну кількість доз для лікування у разі необхідності.

"Додатково сироватку буде розподілено та доставлено у регіони вже найближчим часом. 38 флаконів дифтерійного антитоксину вже надано Закарпатській області. Також у регіонах ще залишається запас сироватки, що був отриманий в якості гуманітарної допомоги у серпні 2019 року від ВООЗ", - йдеться в повідомленні.

У відомстві зауважили, що дифтерійний антитоксин використовується виключно для лікування дифтерії. Кількість доз та необхідність введення визначається лікарем.

На даний час в Україні є понад 5 млн доз вакцини від дифтерії, які розподілені по всіх областях. Протягом грудня регіони додатково отримають 75 тис. доз вакцини для профілактики дифтерії та правця адсорбованої (АДП), яка вже доставлена в Україну.

В МОЗ нагадали, що безоплатне щеплення можна зробити, звернувшись до педіатра, терапевта чи сімейного лікаря, з яким укладено декларацію.