Ілюстрація / REUTERS

У грудні 2019 року в Україні офіційно зареєстровано 1 600 нових випадків ВІЛ-інфекції. Ще у 509 українців лікарі діагностували СНІД, із яких через небезпечну хворобу померло 228 осіб.

Про це повідомляє Центр громадського здоров'я МОЗ.

Як повідомляють у Центрі, в останній місяць минулого року серед найпоширеніших шляхів інфікування ВІЛ був гетеросексуальний. Ним підхопили хворобу 1 118 громадян. На другому місці - парентеральний (ін'єкційно, через кров та інші біологічні рідини), яким інфікувалося 426 українців. Далі у переліку вертикальний (від матері до плода через плаценту) - 226 осіб, гомосексуальний - 36 українців і невідомий - 7 громадян.

Читайте такожВ Україні понад 70 тисяч хворих на ВІЛ не знають про свій статус – Розенко

"У світі число нових випадків інфікування ВІЛ та число смертей від СНІДу за останні роки скоротилося, а кількість людей, які отримують лікування, збільшилася. Тим не менш, залишаються проблеми, що перешкоджають глобальному успіху у боротьбі з ВІЛ/СНІДом. Зокрема, багато людей, які мають високий ризик інфікування ВІЛ, обмежені у доступі до профілактики. А люди, які живуть з ВІЛ, недостатньо охоплені лікуванням та доглядом. Загалом, з початку епідемії, у світі 74,9 млн інфікувалися ВІЛ та 32 млн померли від хвороб, викликаних СНІДом", - йдеться в повідомленні.

Разом з тим, у МОЗ зазначили, що найпоширенішим шляхом інфікування ВІЛ станом на 1 листопада 2019 року залишається статевий шлях передавання інфекції. Тому наголошується, що вчасно діагностована хвороба і початок її лікування може запобігти трагедії.

Крім того, зауважується, що наразі здійснюється Стратегії протидії ВІЛ-інфекції/СНІДУ, туберкульозу та вірусним гепатитам, яка повинна мінімізувати захворюваність та смертність унаслідок цих хвороб, а також підвищити рівень обізнаності населення щодо цієї проблеми. Діятиме ця стратегія до 2023 року.

Як повідомляв УНІАН, у липні 2019 року в Україні офіційно зареєстровано 1 330 нових випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію (без урахування даних АР Крим із 2014 року і частин територій Донецької та Луганської областей із 2015 року) та 2 067 випадків захворювання туберкульозом.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram