Порошенко пообіцяв найближчим часом підписати закони щодо медреформи і сільської медицини

16:18, 06 грудня 2017
Країна
285 0

19 жовтня Верховна Рада прийняла закон «Про державних фінансових гарантій надання медичних послуг та лікарських засобів» (№ 6327).

УНІАН

Президент України Петро Порошенко анонсує найближчим часом підписання законів «Про державних фінансових гарантій надання медичних послуг та лікарських засобів» (№ 6327) та «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській місцевості» (№7117).

Читайте такожНа медичну галузь в держбюджеті на 2018 рік виділено понад 115 млрд грн

Як передає кореспондент УНІАН, про це глава держави заявив під час наради з працівниками первинної ланки медичної допомоги у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького.

«Найближчим часом ми підписуємо обидва закони (про медичну реформу та сільську медицину – УНІАН) разом. Сподіваюся, що це буде правильний меседж», - сказав він.

Як повідомляв УНІАН, 19 жовтня Верховна Рада ухвалила закон «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» (№ 6327). Відповідно до закону, держава гарантує надання громадянам необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів, пов’язаних з наданням: екстреної, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) та паліативної медичної допомоги; медичної реабілітації; медичної допомоги дітям до 16 років та медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами. Оплата здійснюється за рахунок коштів держбюджету згідно з тарифами.

Читайте такожНардепи наполягають нарешті призначити міністра охорони здоров’я України

Крім того, за рахунок держбюджету окремо здійснюється фінансове забезпечення програм громадського здоров’я, заходів боротьби з епідеміями, проведення медико-соціальної експертизи, діяльності, пов’язаної з проведенням судово-медичної та судово-психіатричної експертиз та інших програм в галузі охорони здоров’я, що забезпечують виконання загальнодержавних функцій, за переліком, затвердженим Кабінетом міністрів.

14 листопада Верховна Рада України ухвалила президентський закон про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості (№7117). Законом встановлюється, що медичне обслуговування у сільській місцевості забезпечують заклади охорони здоров'я, у тому числі центральні районні лікарні, центри первинної медичної (медико-санітарної) допомоги, фельдшерсько-акушерські/фельдшерські пункти, амбулаторії, медичні пункти, медичні кабінети, мобільні медичні кабінети, аптечні пункти, а також лікарі загальної практики - сімейні лікарі та лікарі інших спеціальностей, які надають первинну медичну допомогу та зареєстровані як фізичні особи-підприємці і одержали в установленому законом порядку ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, а також уклали договір про медичне обслуговування населення з відповідним розпорядником бюджетних коштів.

Держава забезпечує виконання заходів щодо підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості за низкою основних напрямів, серед яких сприяння розвитку лікувальних закладів усіх форм власності, удосконалення мережі закладів охорони здоров'я та матеріально-технічної бази таких закладів, проведення у сільській місцевості періодичних виїзних прийомів лікарів-спеціалістів.

Читайте такожМОЗ не змогло обрати достойних керівників директоратів на зарплату 50 тисяч грн

Кабмін визначає порядок та критерії забезпечення за рахунок коштів державного бюджету закладів охорони здоров`я в сільській місцевості обладнанням та транспортними засобами, необхідними для медичного обслуговування населення. Зокрема, сучасними комп`ютерними та телекомунікаційними технологіями та засобами для забезпечення функціонування електронної системи охорони здоров`я, організації медичного обслуговування у сільській місцевості із застосуванням телемедицини і електронних рецептів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter